مردم حقایق دفاع مقدس را بدانند، شبهه‌افکنان رسوا می‌شوند

مردم حقایق دفاع مقدس را بدانند، شبهه‌افکنان رسوا می‌شوند

به گزارش سراج24، «محمدرضا توسلی» پیشکسوت دفاع مقدس و نایب‌رئیس هیئت‌ مدیره کانون فرهنگی جهادی نسیم جبهه، بابیان اینکه رزمندگان در عملیات کربلای ۴ و ۵ در اوج آمادگی بودند، اظهار داشت: برای روایت دفاع مقدس باید حقیقت‌ها را مطرح کنیم و واقعیت این است که گرچه در دو سال آغازین جنگ تحمیلی، یگان‌های عملیاتی تجربه ملموسی از درگیری‌های نظامی نداشتند اما به لطف انتقال تجربه و دانشی که از سوی برادران ارتشی صورت گرفت و البته ایمان و اراده‌ای که فرماندهان دفاع مقدس داشتند، باعث شد تا به‌مرور توازن قوا به نفع رزمندگان اسلام تغییر کند.

وی افزود: عمده فتوحات ماشین جنگی صدام مربوط به همان ماه‌هایی است که رزمندگان اسلام هنوز به‌صورت منسجم در حالت تدافعی قرار نگرفته بودند و البته خیانت‌هایی هم که بنی‌صدر در محروم گذاشتن مدافعان ایران اسلامی از تسلیحات و مهمات انجام می‌داد، مزید بر علت شده بود اما با همه این تفاسیر، هیمنه دشمن و یأس منافق نتوانست جوانان ما را اسیر دام انفعال کند و عطش زایدالوصف فرماندهان و رزمندگان به بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغال‌شده و اخراج متجاوز از وطن در جای‌جای تاریخ دفاع مقدس به چشم می‌خورد.

این پیشکسوت دفاع مقدس در تشریح برخی جزئیات در خصوص نقش یگان‌های تخریب در دفاع مقدس گفت: نیروهای تخریب پیش از آغاز هر عملیات به همراه برادران اطلاعات و عملیات در قالب دسته‌های پراکنده و با رعایت کامل ملاحظات حفاظتی وارد نقاط تحت کنترل دشمن می‌شدند و بدون جلب توجه، اقدام به شناسایی امکانات دفاعی دشمن می‌کردند که این شناسایی شامل تعداد نفرات، شمار تجهیزات زرهی، موقعیت سنگرهای کمین و البته باز کردن معبر در قسمت‌های مین‌گذاری شده بود.

وی افزود: در جریان وقوع عملیات، نیروهای تخریب به‌عنوان پیش‌قراول نیروهای عمل‌کننده به خط می‌زدند و معابر از پیش شناسایی‌شده را برای عبور یگان‌های عملیاتی خودی باز می‌کردند که البته این خنثی‌سازی‌ها به‌اصطلاح تخصصی «رزم مین» شناخته می‌شود.

توسلی ابراز داشت: پس از پایان هر عملیات و بعد از آن که فرماندهان عملیات تصمیم می‌گرفتند تا راه نفوذ دوباره دشمن را از منطقه‌ای خاص مسدود نمایند، نیروهای تخریب نسبت به منفجر کردن پل‌های مواصلاتی و ایجاد میدان‌های مین‌گذاری شده اقدام می‌کردند که این دو اقدام نیز با عنوان‌های تخصصی «انفجارات» و «جنگ مین» شناخته می‌شود.

این پیشکسوت دفاع مقدس در پاسخ به شبهه رسانه‌های بیگانه درباره آموزش‌دیده نبودن رزمندگان در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: علیرغم واقعیت‌هایی که درباره کم‌تجربه بودن رزمندگان در ماه‌های آغازین جنگ تحمیلی مطرح می‌شود، نباید از خاطر برد که رژیم بعث با تمام امکانات و تجهیزات خود و البته بهره‌گیری از حمایت تمام کشورهای صاحب قدرت نظامی در دنیا، بالغ‌بر ۴۵ روز در خرمشهر اسیر ابتکار عمل نیروهای مدافع شهر شد و زمین‌گیر بود. عراق در اوج آمادگی و نیروهای ایرانی در شرایطی که نخستین جنگ نظامی کلاسیک خود را تجربه می‌کردند، در خرمشهر پنجه در پنجه شدند و نتیجه مجاهدت رزمندگان اسلام درنهایت منجر به این شد که ادعای فتح سه‌روزه خوزستان و فتح هفت‌روزه تهران تبدیل به سوژه تمسخر و استهزای صدام توسط رسانه‌های دنیا شد.

وی ادامه داد: هفده ساله بودم که به جبهه‌ رفتم و در عملیات‌های کربلای ۲، ۴، ۵ و مرصاد به‌عنوان تخریب‎چی حضور داشتم. هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم که یک ماه قبل از هر عملیات به‌صورت شبانه‌روزی در آموزش تخصصی تخریب بودیم و هرگز این‌طور نبود که یک عملیات بدون برنامه و نقشه اجرا شود. شبهه درباره آموزش‌دیده نبودن رزمندگان دروغ محض است و کسانی که این مسائل را مطرح می‌کنند، هیچ‌گاه شرایط جنگی را تجربه نکرده‌اند و نمی‌دانند که اساساً بدون برنامه‌ریزی، امکان اجرای یک عملیات پیروزمندانه وجود ندارد.

توسلی تصریح کرد: نیروهای اطلاعات و عملیات به همراه تخریبچی‌ها به‌صورت مداوم در عملیات شناسایی بودند و ماحصل این اطلاعات استحصال‌شده، نقشه پیش‌نویس یک عملیات می‌شد لذا به‌هیچ‌عنوان این‌طور نبود که عملیات‌ها بدون برنامه و اطلاعات کافی اجرا شود. البته نکته مهمی که عمدتاً مغفول می‌ماند، این است که اگر برخی افراد با ژست‌های روشنفکرانه دم از منطق در رزم می‌زنند، باید این نکته را هم در نظر داشته باشند که برمبنای همان منطقی که مورد استناد آنان است، اساساً ما نباید پیروز هشت سال جنگ تحمیلی می‌بودیم و پیروز شدن ما علاوه بر منطق، نشان از نصرت و یاری پروردگار هم دارد ولذا مسائل دیگری هم در دفاع مقدس دخیل بود که این دوستان با نگرش ماتریالیستی خود اساساً درکی از آن‌ها ندارند.

وی خاطرنشان کرد: معاندانی که امروز قصد وارد کردن خدشه و شبهه به کارنامه درخشان رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس را دارند، از حلقه مخاطبان ما برای توضیح و تبیین خارج هستند؛ چراکه آن‌ها جیره‌بگیر همان کشورهایی هستند که در جنگ تحمیلی به صدام تسلیحات می‌فروختند و بسیاری از شهدای دفاع مقدس، به‌وسیله ترکش‌های همان بمب و خمپاره‌هایی به شهادت رسیدند که توسط کارخانجات اسلحه‌سازی این کشورها ساخته می‌شد.

این پیشکسوت دفاع مقدس در انتها ابراز امیدواری کرد: بااین‌حال، از روشنگری و تشریح حقایق برای جوانانمان دریغ نداریم و معتقد هستیم که اگر حقایق دفاع مقدس برای مردم تبیین شود، حامیان شکست‌خورده صدام امروز این جرئت را پیدا نمی‌کردند که رسانه‌های خود را در پوشش افشاکنندگان حقیقت، برای شبهه‌افکنی و القای تحریفات در تاریخ دفاع مقدس بسیج کنند. از خداوند متعال می‌خواهیم که به برکت خون‌های پاک شهدا، بصیرت و روشن‌بینی را نصیب و روزی ما بگرداند.

اخبار مرتبط

ساماندهی اسناد، اصلی‌ترین راه مبارزه با تحریف دفاع مقدس

فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند الگویی مناسب برای مشارکت حداکثری مردم باشد

پیکر ۲ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در مشهد تشییع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha