خیران نقش مهمی در توسعه یافتگی روستاها ایفا می کنند

خیران نقش مهمی در توسعه یافتگی روستاها ایفا می کنند

به گزارش سراج24، ارسلان زارع عصر سه شنبه در مراسم تجلیل تعدادی از خیران در زمینه توسعه روستایی با اشاره به اهمیت توجه به این حوزه، اظهار کرد: یکی از اولویت‌ها توجه به توسعه و عمران مناطق روستایی است.

وی با تأکید بر ضرورت باید زیر ساخت‌های رفاهی و خدماتی برای شهروندان شهری و روستایی تأمین شود، افزود: فراهم کردن این شرایط به ویژه در حوزه روستایی شاخص توسعه یافتگی محسوب می‌شود.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از برنامه‌های مهمی است که در استان دنبال می‌کنیم، گفت: بهره گیری از ظرفیت جوانان تحصیلکرده روستایی می‌تواند زمینه توسعه روستاها را فراهم کند.

وی به تهیه و تعریف طرح‌های جامع اشتغالزایی برای روستاها اشاره و اضافه کرد: تسهیلات اجرای این طرح‌ها از محل منابع اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، صندوق اعتبار خرد روستایی تأمین می‌شود.

زارع با بیان اینکه می‌توانیم از فرصت برای توسعه روستاها استفاده کنیم، افزود: توسعه روستایی زمینه ماندگاری روستاییان به ویژه جوانان را در روستاها فراهم می‌کند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب‌های اقتصادی ناشی از آن به کسب و کارها، گفت: در این دوران یکی از جلوه‌های زیبا، مشارکت و حمایت مردم در کمک مومنانه به این افراد بوده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه کمک به نیازمندان از جلوه‌های زیبا در فرهنگ ایرانی و اسلامی است، ادامه داد: مشارکت حیران و نیکوکاران در حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت، ساخت مدرسه و منزل محرومان می‌تواند بخشی از مشکلات در این حوزه رفع کند.

وی با اشاره به اینکه امروز اقدامات خیرخواهانه به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شده است، گفت: اقدامات خیرخواهانه در توسعه روستایی و افزایش شاخص‌های توسعه یافتگی نقش مهمی دارد.

اخبار مرتبط

۴۶۰۰ خانوار روستایی از کمیته امداد سمنان خدمات دریافت می‌کنند

قصه پرغصه ۴۰ سال بی‌آبی بشیرآباد به پایان رسید

تعهد مجمع خیرین برای تجهیز، تعمیر و ایجاد ۶ کتابخانه عمومی در خراسان رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha