‌فعالان فضای مجازی استان مرکزی نقش موثری در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارند ‌

 ‌فعالان فضای مجازی استان مرکزی نقش موثری در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارند ‌

به گزارش سراج24، سرهنگ غلامرضا کریمی ظهر امروز در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با اشاره به این جشنواره اظهار داشت: برگزاری دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی را در سی و نهمین هفته گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس شاهد هستیم وخوشبختانه فعالیت‌های هنری در حوزه مقاومت به برکت 40 سالگی دفاع مقدس جایگاه خود را پیدا کرده‌اند.

وی افزود: تکیه بر توان جوانان مومن و انقلابی رویکرد مهم بیانیه گام دوم انقلاب است و برگزاری جشنواره‌های هنری با رویکرد دفاع و مقاومت زمینه خوبی را برای ایفای نقش نسل جوان فراهم می‌کنند که در این راستا شاهد استقبال خوبی از سوی جوانان بوده‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: فرصت‌های فراوانی برای به صحنه آوردن توانمندی‌ها و استعدادهای داخلی به برکت دفاع مقدس ایجاد شد و امروز پس از گذشت 40 سال از آن مقطع الگوی پیشرفت‌ها و اقدامات بزرگ همان دفاع مقدس بوده که با تکیه بر توان نیروی جوان توانسته‌ایم به نقاط خوبی دست یابیم.

کریمی بیان کرد: به میدان آمدن نسل جوان در تمامی زمینه‌ها به برکت دفاع مقدس رقم خورد و رشد و شکوفایی استعدادها فراهم شد به طوری که در زمینه هنر با وجود کمبود امکانات به وضوح می‌بینیم که آثار خوبی در همان ایام خلق شده است و در حوزه هنر دفاع مقدس حرف برای گفتن بسیار دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان مرکزی فرصت مناسبی برای احیای بسیاری از ارزش‌ها فراهم کرده و افراد و جوانان فراوانی در این مدت با به میدان آوردن توانمندی‌های خود با ستاد همکاری داشته‌اند که بیانگر علاقمندی نسل جوان به فرهنگ دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به شرایط فعلی و شیوع کرونا امروز فضای مجازی بسیار حائز اهمیت بوده، از این رو راه‌اندازی فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد.

کریمی افزود: در واقع فضای مجازی امروز به بخشی از واقعیت‌های جامعه تبدیل شده، بنابراین باید هم به لحاظ فنی و هم محتوایی خود را در این زمینه تجهیز کنیم که تجهیز محتوایی در این بستر بیش از گذشته حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: در اغلب کشورهایی که خود منبع ایجاد آلودگی در فضای مجازی هستند شاهد جدیت و تلاش برای پاک بودن این فضا برای نوجوانان هستیم، بنابراین ایجاد فضای مجازی پاک برای نسل جوان و نوجوان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: جذابیت‌های فراوانی را در مسئله دفاع مقدس می‌توان یافت که به هر اندازه  به آن بپردازیم هنوز جای کار کردن دارد و فضای مجازی با برخورداری از تنوع و گستردگی فراوان نقش موثری را می‌تواند در تبیین و شناخت ابعاد مختلف دفاع مقدس ایفا کند.

کریمی ادامه داد: اگر بتوان با استفاده از برنامه‌های هدفمند به درستی از فضای مجازی استفاده کرد به طور قطع اثرگذار واقع می‌شود، درحالی که اگر بی‌برنامه حرکت کنیم این فضا به تهدید بزرگی تبدیل می‌شود و در واقع امروز وجود فضای مجازی در انقلاب اسلامی یک فرصت تلقی می‌شود که باید به دنبال استفاده صحیح از آن باشیم.

وی عنوان کرد: استان مرکزی آثار قابل توجهی را به دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و فضای مجازی ارسال کرد اما ببه سبب گستردگی فرهنگ دفاع مقدس و فراوانی علاقمندان و فعالان در این حوزه، آثار استان تنها بین آثار برتر قرار گرفتند و موفق به کسب رتبه نشدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: به دنبال رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در این جلسه از همین امروز باید برنامه‌ریزی جدی برای حضور فعال در این آیین انجام شود و مشارکت همه فعالان و علاقمندان باید دنبال شود.

 

اخبار مرتبط

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

شبکه های اجتماعی کاربران را در حباب اطلاعاتی و جزیره کوچکی قرار می‌دهند

ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha