تولید آثار فاخر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید با نگاه علمی و تخصصی همراه باشد

تولید آثار فاخر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید با نگاه علمی و تخصصی همراه باشد

به گزارش سراج24، «نوشین نوری» نفر سوم دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، اظهار داشت: در این جشنواره با دو اثر انیمیشن با موضوع مدافعان حرم شرکت و در بخش سرگرمی‌های دیجیتال رتبه سوم را کسب کردم.

نوری با بیان این مطلب که کودکان آینده سازان کشور هستند و ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید از سنین پایین شروع شود، افزود: برای تولید آثار فاخر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بین کودکان و نوجوانان باید نگاه علمی و تخصصی داشت.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه انیمیشن، شعر و موسیقی تاثیر بسزایی بر مخاطبان که عموما کودکان و نوجوانان هستند، ارد؛ از تصاویر شعر و آهنگ کاملا با توجه به نیاز مخاطبان و با هدف و تاثیرگذاری بسیار بر روی این عزیزان باید استفاده شود.

وی گفت: بدون شک هر محتوای خوبی که در فضای مجازی تولید و عرضه می‌شود، توسط مخاطبان دیده شده و باید توجه داشت که مخاطبان تشنه اطلاعات هستند و هر رسانه‌ای که این اطلاعات را در اختیارشان قرار دهد، از آن استقبال می‌کنند. نکته مهم این است که باید فضای مجازی را در دست گرفته و با ارائه محتوای ارزشمند، عرصه را بر شایعات و محتوای رسانه‌های معاند تنگ کنیم. انتشار ویژه‌برنامه‌ها در فضای مجازی کمک می‌کند تا محتوای خوب و ارزشمندی در حوزه هنر و ابعاد مختلف آن در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

این فعال مجازی با بیان اینکه تولیدات آثار هنرمندان باید جذابیت داشته باشد، تصریح کرد: اگر تولیدات در رسانه‌ها و فضای مجازی به خوبی منتشر شود شاهد، اتفاقات خوب خواهیم بود.

نوری گفت: با توجه به گستردگی فضای مجازی و علاقه روزافزون همه اقشار جامعه به این امکان و نیاز به آگاهی رسانی در رابطه با مجاهدت‌های شهدا، ایثارگران، مدافعان حرم و امنیت برای حفظ و پاسداری از کشور، قطعا ساخت آثار متعدد و متفاوت توسط هنرمندان در این زمینه می‌تواند زمینه ساز آگاهی و آشنایی جوانان به این امر مهم باشد.

اخبار مرتبط

هیچ وقت به فکر دنیای مادی نباشید

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

شبکه های اجتماعی کاربران را در حباب اطلاعاتی و جزیره کوچکی قرار می‌دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha