مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

خون شهدا و قلم علما هویت ساز ملت است

خون شهدا و قلم علما هویت ساز ملت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسن شعبانی، مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، در نشست تخصصی بررسی ابعاد علمی، اخلاقی، معنوی و مبارزاتی آیت الله فقید محمد تقی مصباح یزدی در مسجد جامع تبریز برگزار شد، گفت: خون شهدا و قلم علما هویت ساز ملت است و نکته هویت سازی است که این دو ارزش گران سنگ در کنار همدیگر قرار می‌گیرند. 

وی ادامه داد: اهل بیت(ع)، قلم علما را با خون شهدا با همدیگر مطرح کردند که اتفاقی نبوده است و این موضوع صرفاً برای نشان دادن وزن قلم علما نبوده است. 

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد:  امروزه در جامعه مطرح است که هویت را در کشور و شهر و در آذربایجان همان قلم علما و خون شهدا ساخته است. 

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی افزود: فرهنگ ما اگر خواهان سر و سامان گرفتن است از حوزه‌های علمیه ، دانشگاه و جلسات علمی سر و سامان خواهد گرفت و این یک طرز فکر اشتباهی هست که با چاپ کردن یک جلد کتاب می‌توان هویت یک جامعه را هدف قرار داد. 

وی تصریح کرد: ملت ایران در روزهای تحریم و جنگ نیز دانشجویان و طلبه‌های بسیاری را تربیت کرده و همزمان با آن به رشد کشور نیز همت گماشته‌اند. 

حجت الاسلام شعبانی افزود: همان گونه که با شرایط سخت توانستیم در عرصه‌های مختلف علمی رشد کنیم هویت خود را نیز خودمان خواهیم ساخت.

اخبار مرتبط

تسریع در تکمیل طرح جامع پایانه‌های مرزی نوردوز و جلفا ضروری است

ارتقای هویت شهری، زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور می‌شود

مسابقه مجازی «عیار» برگزار می‌گردد

0 نظر

ارسال نظر

capcha