عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

جنگ استکبار جهانی و جمهوری اسلامی بر سر ایجاد تمدن جدید است

جنگ استکبار جهانی و جمهوری اسلامی بر سر ایجاد تمدن جدید است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین عباس کعبی شب دوشنبه در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی که در محل دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد برگزار شد به تشریح ویژگی‌های علامه مصباح پرداخت و اظهار کرد: ویژگی‌های متمایزی از پیام رهبر انقلاب برای فوت این شخصیت بزرگ استنباط می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شناخت اسلام ناب و بدون انحراف، اسلام شناس معاصر و نظریه‌پرداز اسلام را جزئی از ویژگی‌های علامه مصباح دانست و ادامه داد: ایشان الگوی مطمئن در سلوک‌های عرفانی، تولید اندیشه و تقویت کادر انقلاب بود.

وی افزود: علامه مصباح نگاهی تحول گرا در علوم انسانی داشت و مرزبان مناسبی برای اعتقادات در مقابل بدعت گذاران و فتنه‌گران به شمار می‌آمد که باید توجه داشت مرزبانی از اندیشه‌ها بسیار سخت‌تر از مرزبانی جغرافیایی است.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی پاسخ به شبهات را دیگر ویژگی بارز علامه مصباح دانست و گفت: کتب مختلفی در حوزه عرفان، اخلاق، ادیان، تاریخ، حدیث و اندیشه‌های سیاسی از ایشان به چاپ رسیده و در قالب نرم افزار نیز به دست مخاطبان می‌رسد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، ارائه راه حل برای عبور از مشکلات و بحران‌ها، مجاهدت در مقابل دشمنان، رابطه مستقیم و مستحکم با جبهه مقاومت و ولایت مداری را دیگر شاخصه‌های آیت الله مصباح عنوان کرد.

وی در ادامه یکی از مأموریت‌های پایه‌ای انقلاب اسلامی را ساخت تمدن بر پایه اسلام دانست و افزود: هر تمدنی از لایه‌های مختلفی مانند اندیشه‌ها و ارزش‌ها، فرهنگ‌ها و وجود رهبری تمدن ساز شکل گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی ارتقای سطح فکر جامعه را لازمه ایجاد تمدن اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تمدن اسلامی بر پایه حضور دین در صحنه و تبیین اندیشه الهی و برقراری عدالت و کرامت انسانی شکل خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نهضت علمی و قدرت نظامی لازمه‌های رسیدن به تمدن جدید است گفت: نقش علمایی مانند آیت الله مصباح برای ساخت چنین تمدنی مهم است لذا علامه مصباح از طریق آموزش به دنبال کادرسازی برای انقلاب و ایجاد تمدن بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کعبی با تاکید بر این‌که جمهوریت در اندیشه علامه مصباح جایگاه ویژه‌ای دارد، بیان داشت: عده‌ای طوری القا می‌کنند که ایشان مخالف جمهوریت بوده است در حالی که ایشان منبع قدرت را الهی اما ساخت قدرت را مردمی می‌دانست و معتقد بود بدون مردم اقدامی صورت نخواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آنچه استکبار جهانی را در مقابل ایران قرار می‌دهد، ساخت تمدنی جدید از سوی جمهوری اسلامی است وگرنه آنها با هسته‌ای و موشک‌های ما مشکلی ندارند.

وی در انتها گفت: قدرت سازی، دشمن شناسی و تحت هدایت رهبر تمدنی بودن، مؤلفه‌های جهاد تمدنی است که ایران این موارد را در خود دارد.

اخبار مرتبط

آیت‌الله اختری: امیدواریم همه طیف‌های لبنان با جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند

مادران شهدا خاطرات ماندگار و زنده جمهوری اسلامی هستند

بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی بزرگ‌ترین تهدید برای دشمن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha