عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

جنگ استکبار جهانی و جمهوری اسلامی بر سر ایجاد تمدن جدید است

جنگ استکبار جهانی و جمهوری اسلامی بر سر ایجاد تمدن جدید است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین عباس کعبی شب دوشنبه در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی که در محل دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد برگزار شد به تشریح ویژگی‌های علامه مصباح پرداخت و اظهار کرد: ویژگی‌های متمایزی از پیام رهبر انقلاب برای فوت این شخصیت بزرگ استنباط می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شناخت اسلام ناب و بدون انحراف، اسلام شناس معاصر و نظریه‌پرداز اسلام را جزئی از ویژگی‌های علامه مصباح دانست و ادامه داد: ایشان الگوی مطمئن در سلوک‌های عرفانی، تولید اندیشه و تقویت کادر انقلاب بود.

وی افزود: علامه مصباح نگاهی تحول گرا در علوم انسانی داشت و مرزبان مناسبی برای اعتقادات در مقابل بدعت گذاران و فتنه‌گران به شمار می‌آمد که باید توجه داشت مرزبانی از اندیشه‌ها بسیار سخت‌تر از مرزبانی جغرافیایی است.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی پاسخ به شبهات را دیگر ویژگی بارز علامه مصباح دانست و گفت: کتب مختلفی در حوزه عرفان، اخلاق، ادیان، تاریخ، حدیث و اندیشه‌های سیاسی از ایشان به چاپ رسیده و در قالب نرم افزار نیز به دست مخاطبان می‌رسد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، ارائه راه حل برای عبور از مشکلات و بحران‌ها، مجاهدت در مقابل دشمنان، رابطه مستقیم و مستحکم با جبهه مقاومت و ولایت مداری را دیگر شاخصه‌های آیت الله مصباح عنوان کرد.

وی در ادامه یکی از مأموریت‌های پایه‌ای انقلاب اسلامی را ساخت تمدن بر پایه اسلام دانست و افزود: هر تمدنی از لایه‌های مختلفی مانند اندیشه‌ها و ارزش‌ها، فرهنگ‌ها و وجود رهبری تمدن ساز شکل گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی ارتقای سطح فکر جامعه را لازمه ایجاد تمدن اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تمدن اسلامی بر پایه حضور دین در صحنه و تبیین اندیشه الهی و برقراری عدالت و کرامت انسانی شکل خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نهضت علمی و قدرت نظامی لازمه‌های رسیدن به تمدن جدید است گفت: نقش علمایی مانند آیت الله مصباح برای ساخت چنین تمدنی مهم است لذا علامه مصباح از طریق آموزش به دنبال کادرسازی برای انقلاب و ایجاد تمدن بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کعبی با تاکید بر این‌که جمهوریت در اندیشه علامه مصباح جایگاه ویژه‌ای دارد، بیان داشت: عده‌ای طوری القا می‌کنند که ایشان مخالف جمهوریت بوده است در حالی که ایشان منبع قدرت را الهی اما ساخت قدرت را مردمی می‌دانست و معتقد بود بدون مردم اقدامی صورت نخواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آنچه استکبار جهانی را در مقابل ایران قرار می‌دهد، ساخت تمدنی جدید از سوی جمهوری اسلامی است وگرنه آنها با هسته‌ای و موشک‌های ما مشکلی ندارند.

وی در انتها گفت: قدرت سازی، دشمن شناسی و تحت هدایت رهبر تمدنی بودن، مؤلفه‌های جهاد تمدنی است که ایران این موارد را در خود دارد.

اخبار مرتبط

ضرورت حرکت جهان اسلام به سمت حج مطلوب در تمدن نوین اسلامی

انقلاب اسلامی برای پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی تشکیل شد

روابط بین‌المللی جمهوری اسلامی بر اساس عزت و حکمت باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha