روانه جهاد با کفر شدم تا دینم را احیا کنم

روانه جهاد با کفر شدم تا دینم را احیا کنم

به گزارش سراج24، شهید «علیرضا جبلی» در 10 اسفندماه 1339 در تبریز متولد شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سپاه پاسداران پیوست. وی پس از حضور در آموزشگاه سیدالشهداء(ع) راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از مدتی مبارزه با دشمن بعثی، سرانجام در تاریخ 29 اسفندماه 1363 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

زندگی‌نامه شهید:

شهید «علیرضا جبلی» در 10 اسفندماه 1339 در تبریز متولد شد. وی دیپلم ریاضی خود را از دبیرستان دهخدا اخذ نمود و فعالیت‌های خود را از اوایل انقلاب شروع کرد. شب‌ها در مسجد شعبان به جلسات سخنرانی علماء خصوصا شهید قاضی(ره) می‌رفت تا اینکه به سپاه پاسداران پیوست و در آموزشگاه درجه‌داری سیدالشهدا(ع) مشغول به آموزش دادن رزمندگان شد.

وی پس از آن به جبهه‌های حق علیه باطل رفته و در عملیات‌های بیت‌المقدس، رمضان، والفجر، خیبر و بدر حضور داشت و سرانجام پس از جانفشانی‌های فراوان در عملیات بدر جاودانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

بارالها تو خود شاهدی که من این راه را آگاهانه انتخاب نمودم و به این انتخاب افتخار می‌کنم و بر خود می‌بالم و از تو می‌خواهم که مرا در این راه ثابت قدم و استوار گردانی و شهادت را که آرزوی دیرینه‌ام می‌باشد نصیبم فرمایی گرچه می‌دانم که لایق شهادت نیستم.

پدر و مادرم حال که روانه جهاد با کفر و الحاد جهانی می‌شوم و سینه دشمن را نشانه می‌روم نه اینکه کینه دارم بلکه ظلم و جور را در هم بکوبم و دینم را احیاء کنم.

اخبار مرتبط

ادارات دهلران برای برگزاری کنگره ۳ هزار شهید در ایلام همکاری کنند

پیکر شهید قریشی صبح یکشنبه تشییع می‌شود

پیکر امیر سرتیپ جوادیان در مهدی شهر تشییع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha