ایجاد جبهه پدافند فرهنگی در برابر هجمه رسانه‌ای نظام سلطه

ایجاد جبهه پدافند فرهنگی در برابر هجمه رسانه‌ای نظام سلطه

به گزارش سراج24، «مصطفی خاکسار قهرودی» قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در پیامی به اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی که به‌صورت مجازی به میزبانی شهرستان قزوین برگزار شده است، بر ضرورت ایجاد یک جبهه پدافندی فرهنگی در برابر هجمه‌های مجازی تأکید کرده است.

در این پیام آمده است: دشمن از فضای مجازی برای القای اندیشه‌های خود بهره می‌گیرد و باید در مقابل این وضعیت یک پدافند فرهنگی مناسب را تمهید کرد تا این القائات و تلاش‌های مذموم خنثی شود و برای تدارک این پدافند فرهنگی، هم باید از توانمندی فرهیختگان و صاحب‌نظران این عرصه و هم از ظرفیت‌های مردمی و نهادهای دینی و فرهنگی بهره گرفت.

این پیام می‌افزاید: اثرگذاری در مقابل فضای لجام‌گسیخته ضد ارزشی که دشمنان تدارک دیده‌اند، با طرح ارزش‌های دینی و اسلامی مقدور است. این سازوکار باید با طرح و ارائه زیبایی محاسن ارزش‌های دینی و الگوهای راستین که جلوه‌های تام آن ائمه اطهار(ع) هستند انجام شود.

در این پیام خاطر نشان شده است: امام رضا (ع) می‌فرمایند که اگر مردم محاسن کلام ما را دریابند از آن تبعیت خواهند کرد؛ این فرمایش ما را متوجه این مسئولیت می‌کند که بیان زیبایی‌ها و محاسن این کلام و سنت ائمه اطهار (ع) اگر هنرمندانه و با ابزار مناسب ارائه شود مخاطبان حتماً آن را خواهند پذیرفت و در زندگی به کار می‌گیرند.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در این پیام تصریح کرده است: از ابزارهای مناسب برای طرح این ارزش‌ها، استفاده از فضای مجازی و رسانه‌هایی است که بخش اعظمی از زندگی مردم را تشکیل داده‌اند؛ این بستر امروز در زندگی مردم بسیار اثرگذار است و ما نیز متقابلاً باید از این فضا بهره بگیریم. در این راستا، جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی اهمیتی مضاعف می‌یابد و البته آمار رشد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی بیانگر این اهمیت و اثرگذاری است که می‌توان جریان شبهه‌زدایی و پاسخگویی و مقابله با تهدیدات گمراه‌کننده را از طریق آثار این جشنواره دنبال کرد.

در پایان این پیام آمده است: باید از ارزش‌های دینی به‌ویژه سیره رضوی برای تقویت بنیان‌های اخلاقی بهره گرفت و در مسیر تقویت ارزش‌های دینی با استفاده از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حول سیره رضوی قدم برداشت تا حرکت دشمن خنثی و ارزش‌های دینی در مسیر یک زندگی نجات‌بخش تثبیت شود. آستان قدس رضوی به‌عنوان یک‌نهاد دینی و فرهنگی و معرفتی وظیفه می‌داند در راستای وظایف خود در هماهنگی با سایر بخش‌ها با حضور در فضای تولید محتوا با سیره رضوی در این حوزه ایفای نقش جدی کند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha