ضرورت تولید محتوا در فضای مجازی توسط نیروهای انقلابی

ضرورت تولید محتوا در فضای مجازی توسط نیروهای انقلابی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر دوشنبه در در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی اظهار کرد: باید با برنامه ریزی دقیق‌تر آموزه‌های دینی و اسلامی با رویکرد فرهنگ اصیل مردم را در فضای مجازی با تولید محتوای مناسب عملیاتی و اجرایی کرد.

وی افزود: متولیان رسانه‌ای و فعالان فضای مجازی باید نقش خود را به صورت گسترده‌تر در این حوزه ایفا کرده و نیروی خود را تنها بر مسئله انتقاد و مطالبه از مدیران و مسئولان متمرکز نسازند.

امام جمعه ارومیه همچنین بر لزوم برخورد با مصادیق فساد و فحشاء در فضای مجازی و مراکز فرهنگی و هنری تاکید و عنوان کرد: دستگاه‌های امنیتی باید مراکز مختلف فرهنگی و هنری که مرتکب به برخی مفاسد و اعمال مستهجن می‌شوند برخورد جدی داشته باشند.

قریشی با اشاره به ضرورت رعایت عفاف و حجاب در دستگاه‌های مختلف اجرایی و خدمات رسان و ادامه نظارت‌ها و بازرسی‌های جدی در این زمینه گفت: البته شئون امر به معروف و نهی از منکر در ابعاد مختلف در دستگاه‌های اجرایی باید بررسی شود که از جمله آنها تکریم ارباب رجوع است.

تفکیک اتاق آقایان و بانوان باید در ادارات استان اجرایی شود

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: در زمینه اجرای قانون عفاف و حجاب در ادارات و سازمان‌ها لازم است گزارش ارسالی به دستگاه‌ها با ارائه جزئیات باشد تا نقاط قوت و ضعف روشن شده و مدیران دستگاه‌ها بتوانند بخوبی اقدام کنند.

وی افزود: تفکیک اتاق آقایان و بانوان و عدم استفاده از منشی خانم از مصوبات ستاد استانی و قوانین حجاب و عفاف است که باید اجرا شود و با مسئولانی که در این خصوص بی توجه هستند برخورد قانونی صورت گیرد.

قریشی خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولین در کشور اسلامی باید به مسائل اخلاقی و اسلامی در محیط اداری خودشان توجه کنند و یکی از ملاک‌های تعیین مدیران در جامعه اسلامی پایبندی به چنین اصولی باید باشد، عدم پایبندی به چنین موضوعاتی از سوی مدیران قابل قبول نبوده و در صورت عدم توانایی در اجرای مصوبات ستاد و قوانین باید برخورد لازم صورت بگیرد.

وی گفت: نمود و جلوه ظاهری یک اداره و سازمان باید نشان دهنده رعایت مسئله عفت و حجاب باشد و کمترین انتظار از سازمان‌ها و ادارات جامعه اسلامی رعایت ظواهر عفاف و حجاب است که باید رنگ الهی و دینی داشته باشد.

حجاب و عفاف به عنوان یک سند بالادستی مورد توجه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه قانون مصوب حجاب و عفاف یک سند بالادستی است و همه مدیران ملزم به اجرای این قانون در مجموعه مدیریتی خود هستند، تاکید کرد: در انتخاب مدیران و مسئولین استانی شاخص‌های حجاب و عفاف و تدین در کنار میزان اهمیت دادن به چنین مواردی در مراحل گزینش و به کارگیری یک مدیر باید مورد توجه قرار بگیرد.

قریشی فضای مجازی را یکی از مهمترین مسائل روز عنوان کرد و خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم آموزش صحیح و میدان داری همراه با تولید محتوای مناسب در فضای مجازی بر اساس منویات و مطالبات مقام معظم رهبری یکی از مهمترین دلایل بروز آسیب‌ها و مشکلات در جامعه فعلی و در بین جوانان است، مسئولین امر باید در این حوزه فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

وی به تفکیک مسئولیت‌ها و مشکلات بوجود آمده در فضای مجازی اشاره و تأکید کرد: هر سازمان و نهادی باید بر اساس وظایف سازمانی خود بر فضای مجازی و موضوعات مرتبط با خود نظارت و بررسی لازم را داشته باشد و در صورت بروز تخلفات مانع از گسترش و نهادینه شدن در جامعه شود.

قریشی افزود: مشاغل مختلف که در بستر فضای مجازی فعالیت خود را گسترش داده و با انتشار مطالب نامناسب و تصاویر ناهنجار در پی اهداف مادی و اقتصادی خود هستند و در کنار آن به فرهنگ اصیل دینی و ایرانی آسیب می‌زنند باید از سوی دستگاه‌های مربوطه و اتحادیه‌های صنفی مورد بررسی قرار گرفته و کنترل شوند.

بازرسی و نظارت بر ۷۸ دستگاه اجرایی در خصوص کیفیت رعایت حجاب و عفاف در آذربایجان غربی

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به بازرسی و نظارت بر ۷۸ دستگاه اجرایی در خصوص کیفیت رعایت حجاب در استان گفت: گسترش اقدامات تبلیغی و آموزشی در فضای مجازی در شرایط کرونایی، تدوین منشور عفاف و حجاب در دستگاه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی برای ایجاد نشاط در این کارمندان و تفکیک اتاق‌های کارکنان خانم و آقا از جمله موضوعات مورد تاکید بود.

حجت الاسلام بهنام دلریش با اشاره به ولنگاری فرهنگی در عرصه فضای مجازی افزود: متأسفانه نه‌تنها در عرصه فضای مجازی بلکه این موضوع در برخی از مراکز هنری و فرهنگی نیز مشاهده شده است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر از نگاه‌های ویژه ستاد است، اضافه کرد: رویکرد جدید در ستاد امر به معروف و نهی از منکر نگاه تخصصی بوده و مربوط به گفتمان سازی و جریان سازی است که در نهایت منجر به فرهنگ سازی می‌شود.

دادستان مرکز آذربایجان غربی نیز در این جلسه بر برخورد جدی و قانونی با موضوعات مختلف فساد و فحشاء در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های مختلف اجرایی مربوطه باید هر یک در حوزه مسئولیتی خود اقدامات قانونی لازم را انجام دهند که در غیر این صورت مرتکب جرم ترک فعل شده و دادستانی با آنها برخورد لازم را انجام خواهد داد.

مصطفی حبیبی افزود: در سال جاری ۱۳۷ فقره پرونده در زمینه سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مستهجن و فاسد تشکیل شده و همه آنها در فضای مجازی بسته شده و صاحبان سایت‌ها و کانال‌ها نیز بازداشت شده‌اند.

اخبار مرتبط

وظیفه روحانیون، بصیرت بخشی به جامعه برای مقابله با دشمنان است

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی

توجه به شبهات فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha