شورای هیئات مذهبی نقش بسزایی در هدایت تشکل‌های مردمی دارند

شورای هیئات مذهبی نقش بسزایی در هدایت تشکل‌های مردمی دارند

به گزارش سراج24، علیرضا بقایی در جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان میاندوآب که با حضور حجت الاسلام داداش زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، اظهار کرد: مهم‌ترین مأموریت هیئت‌های مذهبی، رصد و ظرفیت یابی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی است.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: نقش هیئت‌های مذهبی در تقویت ایمان، مبانی دینی و معنوی مردم و جوانان در کاهش آسیب‌ها مؤثر بوده و کسی که از پایه‌های دینی و ارزشی قوی برخوردار است به طور حتمی هیچ موقع به دنبال مسائل سو فرهنگی و ناهنجاری‌ها کشیده نمی‌شود.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت ساماندهی هیئت‌های مذهبی میاندوآب گفت: ساماندهی هیئت‌های مذهبی در شهرستان میاندوآب برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عزاداری اباعبدالحسین (ع) و مناسبت‌های ملی و مذهبی از ضروریات است و نیازمند برنامه ریزی اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی شهرستان است.

بقایی با اشاره به فعالیت هیئت‌های مذهبی در ایام کرونا در قسمت‌های مختلف افزود: هیئت‌های عزاداری از بدو تأسیس تاکنون و در گذر تاریخ دچار تغییر و تحولاتی شده اند که به خواست پروردگار و همت عزاداران حسینی (ع) این تغییر و تحولات تأثیری بر روی ادامه فعالیت این هیأت‌ها نداشته است و امسال با همت جامعه حسینی در پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا نقش بسزایی را در پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا در شهرها ایفا کردند.

وی عنوان کرد: برگزاری هر چه بهتر رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه یکی از مهمترین اولویت‌های استانی در سال جاری بوده که برقراری هماهنگی بین هیئت‌های مذهبی و ستاد کرونا برای آرامش و آگاه سازی مردم و نمایش اقتدار هیأت‌های مذهبی با رسالتی دیگر در شهرهای مختلف استان بود.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان آذربایجان غربی با اشاره به جایگاه و اهمیت شورای هیئت‌های مذهبی گفت: شورای هیئت‌های مذهبی نقش بسزایی در هدایت تشکل‌ها مردمی داشته و هیئت‌های مذهبی با توجه به مردمی بودن کارکرد خوبی در ارتقا سطح فرهنگی مردم برعهده دارند که نیاز به توجه بیشتری در این زمینه به این مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی است.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی در محرم پارسال نمره قبولی گرفتند

هیئات مذهبی مرکز تولید فکر گفتمان انقلاب اسلامی هستند

رویکرد تبلیغات اسلامی خراسان شمالی استفاده از تشکل‌های مردمی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha