اسلام بزرگترین مانع تسلط استکباری غرب بر جهان است

اسلام بزرگترین مانع تسلط استکباری غرب بر جهان است

به گزارش سراج24 و به نقل از آستان نیوز، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در ویژه برنامه سالروز شهادت حضرت امام هادی(ع) که ظهر امروز در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد،گفت: بعد از شهادت امام رضا(ع) سه امام معصوم پس از ایشان در سنین جوانی توسط حکومت بنی عباس به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: به شهادت رساندن این سه امام در سنین جوانی به خاطر اوج‌گیری مقام ولایت و امامت بین امت اسلامی بود که حکومت بنی‌عباس تحمل این مساله را نداشت و سردمداران حکومت به نقطه‌ای رسیده بودند که دیگر نمی‌توانستند وابستگی مردم با جریان امامت و ولایت را تحمل کنند بنابراین به عنوان آخرین مساله به این نتیجه رسیدند این امامان معصوم را به شهادت برسانند.

وی افزود: از روز قیام حضرت صدیقه طاهره(س) در برابر انحرافات؛ شیعیان در برابر هر جریانی غیر از ولایت امام معصوم که روی کار می‌آمد می‌ایستادند و به همین خاطر مساله شیعه هراسی از آن زمان در میان حکام غاصب به وجود آمد.

امام جمعه مشهد مقدس ابراز کرد: بحث شیعه هراسی یک مساله جدید و امروزی نیست؛ وحشت دنیای غرب از اسلام و توسعه آن به خاطر این است که اسلام و به ویژه تشیع را بزرگترین چالش و مانع در راه سلطه استکباری خود در دنیا می‌داند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: امروز استکبار جهانی از اسلامی که تنها در آن به جا آوردن نماز و روزه و انجام مناسک حج واجب است نمی‌ترسد بلکه ترس آنها از اسلام ضد استکباری است چرا که این اسلام بزرگترین مانع در مسیر باطل آنها است.

وی خاطرنشان کرد: شیعه به تاسی از قیام حضرت زهرا(س) در برابر جریان غیر ولایی که در امت به وجود آمد با هر حکومتی غیر از حکومت ولایی سازش نخواهد داشت. بر اساس تفکر شیعی، پیامبر اکرم(ص) از سوی خدا مبعوث شده بودند و بعد از ایشان هم باید نماینده و مظهر حاکمیت الله در همه زمان ها بر امت اسلامی حکومت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مظهر حاکمیت الله بر روی زمین امام معصوم است بنابراین در طول تاریخ روحیه شیعه هراسی در حکام بنی‌امیه و بنی عباس وجود داشت چرا که آنها می‌دانستند شیعیان بر اساس مبنای اعتقادی که دارند به حاکمیت حکومت‌های غاصب تن نمی‌دهد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به مساله حاکمیت دینی در زمان غیبت امام زمان(عج) عنوان کرد: طبق حدیثی از وجود مبارک امام زمان(عج) شیعیان در زمان غیبت باید به فقیهی جامع‌الشرایط مراجعه کنند چرا که این فرد حجت امام زمان(عج) بر مردم است.

وی اظهار کرد: طبق این تفکر، اگر فقیه جامع‌الشرایط در راس حکومت اسلامی نباشد این نظام یک نظام غصبی است و رسمیت ندارد، لذا فقیه جامع الشرایط باید در هر بعدی از ابعاد مدیریت نظام دخالت داشته باشد و هر حکمی در نظام اسلامی با تنفیذ ایشان انجام شود.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه با بیان اینکه شیعه هراسی در زمان امام هادی(ع) به اوج خود رسیده بود، خاطرنشان کرد: مامون طی توطئه ای برنامه‌ریزی شده امام رضا(ع) را به عنوان ولیعهد خود انتخاب کرد تا به این وسیله مساله ولایت را به کلی منتفی کند، ولی اقدامات امام رضا(ع) این توطئه مامون را خنثی کرد و به این وسیله جایگاه ولایت بین شیعیان ارتقاء پیدا کرد.

گفتنی است، ذکر مصیبت اهل بیت(ع) و مرثیه سرایی به مناسبت شهادت مظلومانه امام هادی(ع)، قرائت زیارت رجبیه و قرائت زیارت نامه امام هادی(ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اخبار مرتبط

تکذیب خبر منتسب به حجت الاسلام مومنی در فضای مجازی

آیت‌الله اختری: امیدواریم همه طیف‌های لبنان با جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha