اصلاح بودجه زمینه بهبود معیشت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌سازد

اصلاح بودجه زمینه بهبود معیشت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌سازد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌غربی، در خصوص بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: تلاش کردیم در بودجه سال آینده نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی و جامعه هدف آنها بیش از پیش مورد توجه قرار ‌گیرند.

وی با اشاره به رویکردهای اصلاحی بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس گفت: محرومیت‌زدایی از نقاط قوت در این اصلاحات است؛ اصلاح بودجه زمینه بهبود معیشت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌سازد و در بلندمدت به کاهش نرخ تورم و پایداری اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان ‌غربی افزود: باید رویکرد بودجه به سمت توانمندسازی اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه باشد.

حجت‌الاسلام ذاکر با بیان اینکه یکی از مهمترین مراحل توانمندسازی مددجویان کمیته امداد ایجاد درآمد پایدار است، گفت: رویکرد جدید کمیته امداد توانمندسازی مددجویان تحت پوشش خود است.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌غربی گفت: تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت معیشتی افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی به کار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه اقدامات حمایتی یک داروی مسکن برای رسیدگی به محرومان جامعه است، خاطرنشان کرد: تنها از طریق توانمندسازی و اجرای طرح‌های اشتغال برای مددجویان است که می‌توانیم به خودکفایی آنان در کنار حفظ کرامت و شأن آنان کمک کنیم.

حجت‌الاسلام ذاکر خاطرنشان کرد: باید اعتبارات مربوط به تسهیلات اشتغال خانواده‌های تحت حمایت متناسب با نیاز آنان افزایش یابد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:  با توجه به عملکرد کمیته امداد در سال‌های اخیر در حوزه ایجاد اشتغال، می‌توانیم برای سال آینده با حمایت دولت و مجلس، انتظارات بیشتری از این نهاد حمایتی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام ذاکر ادامه داد: مسکن مددجویان نیز در بودجه 1400 مورد توجه قرار دارد و طرح اقدام ملی نیز می‌تواند در این زمینه کمک حال اقشار کم درآمد باشد.

اخبار مرتبط

ساخت ۳۶۰۰ منزل برای مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

هدیه ۵۰۰هزار تومانی بنیاد مستضعفان به ایتام کمیته امداد و بهزیستی

هیأتی‌ها ۲۰ هزار پرس غذای گرم برای نیازمندان می‌پزند

0 نظر

ارسال نظر

capcha