هیچ فریضه‌ای بنیادی‌تر از امر به معروف و نهی از منکر نیست

هیچ فریضه‌ای بنیادی‌تر از امر به معروف و نهی از منکر نیست

به گزارش سراج24، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در معرفی دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر، فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را کمال آفرین و نجات بخش عنوان کرد و اظهار داشت: نهی از منکر بالی است که انسان‌ها بر آن می‌نشینند و از ظلمت‌ها نجات یافته و به نور می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال نخستین آمر به معروف و ناهی از منکر است گفت: زیباترین شکل تجلی، عشق، رحمت، کمال و نجات انسان، تحقق فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه بوشهر ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تجلی این فعل و وصف خدا دانست و با بیان اینکه این مقام بسیار بالا است افزود:  شاید هیچ فریضه‌ای بنیادی‌تر از امر به معروف و نهی از منکر نباشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ادامه داد: تمامی واجبات و محرمات، تقوا و زندگی انسان محصول امر به معروف و نهی از منکر است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در فضای ملی و استانی آثار و برکات زیادی داشته است گفت: این ستاد کارهای خوبی انجام داده است ولی در این زمینه استان بوشهر تا رسیدن به جایگاه در خور و شایسته فاصله زیادی دارد.

در این نشست، حجت‌الاسلام بهروز بهروزی به عنوان دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر معرفی و از زحمات سردار رزمجو دبیر سابق این ستاد در استان تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

تولید۵۰ هزار دقیقه برنامه قرآنی و مذهبی در ماه مبارک رمضان در بوشهر

حفظ سلامت مردم در برگزاری برنامه‌های ماه مبارک رمضان در اولویت قرار گیرد

آغاز به کار بخش داستان کنگره امر به معروف و نهی از منکر

0 نظر

ارسال نظر

capcha