حمید داودآبادی خبر داد؛

هنرمند انقلابی و عکاس امام خمینی (ره) درگذشت

هنرمند انقلابی و عکاس امام خمینی (ره) درگذشت

به گزارش سراج24، رضا هوش‌ور هنرمند پیشکسوت عکاس و صاحب عکاسی «قدس» که عکس‌های بسیاری از جریان انقلاب اسلامی و از پرتره حضرت امام خمینی (ره) ثبت کرده بود، روز ۲۲ بهمن ماه در ۷۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

فرزند مرحوم رضا هوش‌ور، فوت این هنرمند پیشکسوت را که به خاطر عکس‌هایش از حضرت امام خمینی (ره) و دیگر شخصیت‌ها و شهدای انقلاب و دفاع مقدس مشهور شد، تأیید کرده است.

حمید داوود آبادی نویسنده دفاع مقدس با اعلام این خبر در صفحه شخصی‌اش نوشت:

«تصویرگر امام و انقلاب، به خدا پیوست...

امشب عزیزی برایم تصاویری فرستاد که دیدنش تکانم داد، عکس‌هایی بود که خودم چند سال پیش از عزیزی بزرگوار گرفته بودم، حاج «رضا هوش‌ور» هنرمند بزرگی که عکس‌های اختصاصی او از حضرت امام خمینی (ره) و دیگر شخصیت‌ها و شهدای انقلاب و دفاع مقدس، برای شیفتگان انقلاب فراموش‌ناشدنی است.

آن روزها که نه اینترنتی بود و نه کامپیوتر و نه چاپ و بنر و… «عکاسی قدس» حوالی میدان بهارستان پشت ساختمان مجلس، جایی بود که دهه ۱۳۶۰ پاتوق خیلی‌ها از جمله ما جوانان پرشوری بود که به‌دنبال تصاویر ناب از امام (ره) و شهدا بودیم.

با شماره که تماس گرفتم، جوانی از آن سوی تلفن با بغض خبری داد که خشکم زد:

بابا طبق روال همه‌ساله، رفت راهپیمایی ۲۲ بهمن و بیعتش را با رهبر و انقلاب تجدید کرد، به خانه که آمد رو به قبله خوابید که استراحت کند و… بر اثر عارضه قلبی جان به جان‌آفرین تقدیم کرد.

هرگاه گذرم از پل چوبی بود سری به حاج رضا می‌زدم و عرض ادب و احترامی واجب. با آن لبخند زیبا و اخلاق خوش و دلنشینش، آن‌قدر به آدم صفا و ذوق می‌داد که از دیدنش سیر نمی‌شدم.

آخرین بار چند ماه پیش تماس گرفت، شنیده بود ناخوش‌احوال بودم جویای حالم شد، خیلی بزرگواری و لطف کرد، دوست داشتم باز هم بروم دیدنش که نشد.

مرد تصویرگر انقلاب اسلامی که گنجی عظیم بود، روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ در سن ۷۲ سالگی به خداوند رحمان و رحیم پیوست.

روحش شاد و از ما راضی باشد.

خداوند به خانواده بزرگوارش صبر عطا کند.»

اخبار مرتبط

عکاس پیشکسوت انقلاب درگذشت

حجت‌الاسلام‌ قمی با عکاس پیشکسوت دفاع مقدس دیدار کرد

مجموعه لحظه قطعی‌| ویژه ایام شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم

0 نظر

ارسال نظر

capcha