ترویج زکات یکی از مهمترین نیازهای کشور است

ترویج زکات یکی از مهمترین نیازهای کشور است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری بعد از ظهر یکشنبه در نشست شورای زکات سمنان به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه اگر برای پرداخت و دریافت زکات در کشور به درستی اقدام شود به طور قطع در یک جامعه اسلامی فقیر نخواهیم داشت، بیان کرد: دولت و سازمان‌ها به تنهایی نمی‌توانند در فقرزدایی در جامعه اقدام کنند و باید از ظرفیت زکات برای گره‌گشایی از مشکلات جامعه اقدام کرد.

وی افزود: در اوایل سال جاری دیدیم که اقشار مختلف مردم با لبیک دعوت رهبر معظم انقلاب، در اجرای طرح کمک‌های مومنانه به یاری نیازمندان جامعه شتافتند که این هماهنگی و همدلی برای حمایت از اقشار فقیر جامعه بسیار ارزنده و غیرقابل وصف بود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با بیان اینکه همراهی و همکاری مدیران و مسئولان استان سمنان در امر ترویج پرداخت و دریافت زکات بسیار مطلوب است و سایر استان‌های کشور در روند اجرای برنامه‌های خود در ارتباط با زکات از سمنان الگوبرداری کنند، گفت: یکی از پایه‌های مهم ایجاد امنیت و توسعه اقتصادی و… در جامعه توجه به امر زکات است و اگر به معنای واقعی این فریضه الهی اجرایی شود کشور از بسیاری از آسیب‌ها در امان خواهد ماند.

زکات و ریشه کنی آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه زکات در رفع مشکلات روز جامعه از جمله ریشه‌کنی آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال برای جوانان هزینه شود، گفت: سمنان در دریافت زکات از استان‌های خوشنام کشور است و با هماهنگی و تلاش کمیته امداد و دستگاه‌های اجرایی مربوطه و توصیه‌های مدیران ارشد استان توفیقات خوبی در سال‌های گذشته حاصل شد.

حبیب الله خجسته پور با بیان اینکه در بحث چگونگی مصرف زکات، توجه لازم همانند ادوار گذشته وجود داشته باشد و پیشنهاد می‌شود که زکات در رفع مشکلات روز بیشتر هزینه شود، بیان داشت: هزینه زکات در بحث ریشه کنی آسیب‌های اجتماعی و اشتغال جوانان بسیار دارای اهمیت است و باید برای ایجاد اشتغال پایدار به عنوان یکی از مسائل مهم روز با زکات اقدام شود.

وی افزود: در بحث منابع جدید زکات مانند معادن در بخش‌های مختلف آن اقداماتی در دست اجرا است و اجرای طرح‌های تبلیغی در ارتباط با زکات در استان مورد توجه باشد.

۱۶۵ روستا مشمول پرداخت زکات

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه از ۳۴۹ روستا در استان، ۱۶۵ روستا مشمول پرداخت زکات هستند، گفت: از ابتدای فروردین تا پایان دی سال جاری افزون بر ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.

محسن مسعودیان راد با بیان اینکه با جمع آوری این میزان زکات برای آزادی ۱۰ زندانی، خرید ۸۷ مورد جهیزیه و اجرای هشت طرح عام‌المنفعه و… در استان سمنان اقدام شد، افزود: هدف پرداخت ۸۵ درصد زکات جمع آوری شده، فقرا هستند و ۱۵ درصد دیگر در طرح‌های عام هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۳۰ عامل افتخاری و ۹۴ مُبلغ در امر جمع آوری زکات با کمیته امداد استان سمنان همکاری دارند، افزود: این استان از حیث جمعیت در پرداخت زکات واجب رتبه سوم کشور را دارد.

اخبار مرتبط

ویدئو/ وضعیت آشفته ی روستایی در 40 کیلومتری قطب اقتصادی ایران

رشد صنعتی کشور در اوج تحریم‌ها بی‌نظیر است

راه حل مشکلات جامعه انتخاب رئیس جمهور انقلابی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha