پاسداری از انقلاب در گرو فعالیت های جهادی است

پاسداری از انقلاب در گرو فعالیت های جهادی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری در نشست کارگروه‌های تخصصی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان قم که سالن جلسات نمایندگی ولی فقیه سپاه برگزارشد اظهار کرد: عمق و عظمت و شعاع کار شما جهادگران بسیار وسیع است و نمی توان آن را در چارچوبی حصر کرد و پاسداری از انقلاب در فعالیت‌های شما خلاصه شده است.

وی خطاب به روحانیون جهادگر گفت: امروز اتفاق مبارکی رخ داده و دو گروه به هم پیوند خورده‌اند که پاسداران و شما روحانیون جهادگر و انقلابی هستید. پاسداران سبز پوش سپاه از آرمانهای بزرگ نظام دفاع می‌کند و ما معتقد هستیم که این انقلاب بر گرفته از انقلاب حضرت خاتم الانبیا (ص) و زمینه ساز نظام جهانی امام عصر (عج) است.

وی ضمن اشاره به جایگاه روحانیون جهادگر ادامه داد: شما پیاده‌ نظام این انقلاب هستید و وظیفه پاسداری حقیقی همین فعالیت‌های شما و خدمت رسانی صادقانه ای است که به مردم ارائه می‌کنید.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) با اشاره به واقعه عاشورا گفت: هنگام دفن بدن سیدالشهدا افرادی که در کنار ایشان بودند، دیدند در بدن امام حسین(ع) یک زخم در کتف مبارک نسبت به بقیه زخم‌ها متفاوت است و امام سجاد فرمودند: علت این زخم آن است که پدرم در دل شب حمل بار و غذا برای ضعفا می‌نمود که بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) فرمودند خدمت به محرومین مبارزه با استکبار است.

وی اضافه کرد: خدمت صادقانه دو محصول دارد و آن رزق و اجر کریم است، کجا می شود این فضا را ایجاد کرد تا از این موهبت استفاده کرد؟ ولی امروز این فضا برای شما ایجاد شده است، باید انسان تلاش کند و خود را در مسیر خدمت به خلق قرار دهد تا از برکات معنوی آن استفاده کند.

اکبری خطاب به مسؤولان گروههای جهادی خاطر نشان کرد: کاری که امروز شما انجام می دهید، پیامبران و معصومین نیز در زمان خود انجام می دادند و به پیروان خود نیز نسبت به انجام این فعالیت‌ها امر کرده اند؛ لذا باید توجه ویژه ای جهت انجام این فعالیت‌ها داشته باشیم.

وی گفت: قرآن کتابی جهانی است و دستورات آن زمان خاصی ندارد، اولیا و علما اسلام به وسیله قرآن و احادیث حرکت کردند تا جامعه را از آسیب‌ها و خطرات مصون بدارند و اگر علما زمان خود را بشناسند، مردم را در مسیر درست قرار خواهند داد و برای خدمت به خلق قیام و حرکت می‌کنند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) یادآور شد: فعالیت‌های مختلف شما حاصلش جلوگیری از مهاجرت به شهرها است زیرا مهاجرت بیش از حد روستا به شهر سبب بیکاری، اعتیاد، تخلفات، جرم‌ها و مشکلات مختلف دیگری می شود ولی اگر نیروی انسانی مناسب در روستاها بماند و فعالیت اقتصادی خود را انجام دهد و حاصل دست رنج خویش را استفاده کند، بسیار سودمند است.

وی با اشاره به وظیفه علما گفت: کار عالمان این نیست که فقه بخوانند و بعد از آن این علم را در کتابخانه‌ها نگهداری کنند بلکه علما باید به امور معیشتی و اقتصادی مردم وارد شوند و به ثروت و اقتصاد جهت دهند و آن رزق حلال است.

حجت الاسلام اکبری اظهارکرد: کار مهم علما تربیت نیروی انسانی و متعهد هست و با توجه به وجود نیروی انسانی بسیار و مشکلات فراوانی که در جامعه دیده می‌شود می ‌توان نتیجه گرفت که مدیریت درستی در بعضی از دستگاه‌های کشور نبوده است چرا که نیرو و هزینه بسیاری صرف می‌شود ولی خروجی پایینی مشاهده می‌شود. باید مدیران کاردان، امین، عالم و با تخصص و قدرت اجرایی بالا تربیت شوند و در جایگاه مناسب قرارگیرند تا شاهد خدمات رسانی بسیاری برای مردم عزیز باشیم و در مسیر رفع مشکلات آنان بکوشیم.

اخبار مرتبط

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

آیت‌الله علم‌الهدی: گسست نسل یک خطر جدی برای انقلاب است

اعتراضات موسوم به «انقلاب گرسنگان» علیه ائتلاف سعودی، به «تعز» یمن رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha