همدلی و هم‌گرایی لازمه میدان‌داری مردم در تحولات کشور است

همدلی و هم‌گرایی لازمه میدان‌داری مردم در تحولات کشور است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس عبدالهی صبح شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در شاهرود با بیان اینکه انتظار است که سمنان به واسطه داشتن ظرفیت‌های علمی و فقهی بالایی که در خود دارد در زمره استان‌های تراز و الگو بین استان‌های کشور باشد، تاکید داشت: امامان جمعه یکی از مهمترین ارکان رشد و تعالی فرهنگی استان هستند.

وی با بیان اینکه تعابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ائمه جمعه نشان دهنده اهمیت این رکن است، افزود: همانطور که معظم‌له می‌فرمایند، سنگر نماز جمعه این قرارگاه است و ما قرارگاه را در هنگام جنگ و مبارزه تشکیل می‌دهیم لذا نماز جمعه قرارگاه تبیین در بعد سیاسی و فرهنگی در مقابله با هجمه دشمنان است.

امامت جمعه قلب فرهنگی شهر است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه سنگر امامت جمعه، قلب فرهنگی شهر است و این تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره نهاد امامت جمعه، اهمیت آن را می‌رساند، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به مثابه تنها نهاد حاکمیتی حوزوی عمومی کشور که در تمام جلسات حاکمیتی یک عنصر حقوقی است، بازوی تحقق برنامه‌ها و عملیات فرهنگی در هر شهر محسوب می‌شود و لذا از این حیث بازوان ائمه جمعه است تا بتوانیم برنامه‌های فرهنگی را اجرا کنیم.

عبدالهی با بیان اینکه ارتقای همدلی و وحدت از دیگر کار ویژه‌های ائمه جمعه است، تاکید کرد: اگر بخواهیم ضرورت‌های امروز انقلاب اسلامی را فهرست کنیم، قطعاً یکی از پر تکرارترین آنها همدلی و همگرایی جامعه است که در لسان رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها دیده شده است.

وی افزود: ما اگر می‌خواهیم مردم را میدان‌دار تحولات کشور کنیم که یکی از مطالبات معظم له نیز همین امر است، باید بتوانیم در بین مردم همدلی و همگرایی ایجاد کنیم.

حمایت از فعالیت‌های فرهنگی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ادامه داد: در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اهمیت امامت جمعه آمده که حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و به خصوص کارهای خودجوش جوانان در دستور کار قرار گیرد که از این منظر باید گفت روح بیانیه گام دوم انقلاب، رفع یاس و نا امیدی از مردم و متن آن به میدان کشیدن جوانان در عرصه مدیریت کشور در ابعاد حاکمیتی و غیر حاکمیتی است.

عبدالهی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا دارند که نسل میدان‌دار کشور در حوزه تحولات و اداره کشور در بخش‌های خصوصی و دولتی جوان شود و لذا در سه ارگان زیر مجموعه خود نیز جوان‌ترها را بر سر کار قرار دادند، بیان کرد: همانطور که جوانان در دهه ۵۰ و ۶۰ توانستند در کنار بزرگان بارهای سنگین را به دوش بکشند، این ظرفیت دوباره به میدان بیاید و شادابی جوانی و صعه و حوصله‌ای که جوانان دارند، به کمک موقعیت حساس فعلی کشور بیاید.

وی با بیان اینکه امروز باید برای تحقق بیانیه گام دوم هم به لحاظ گفتمانی و هم به لحاظ عملیاتی تلاش کنیم، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی مجبور هستند مکرراً مسائل را تکرار و بیان کنند و یکی از گلایه‌های ایشان درباره بیانیه گام دوم انقلاب است که معظم له انتظار داشتند بعد از این بیانیه یک اتفاقی در سطح ملی، چه در سطح مردم و چه در حاکمیت رخ دهد.

حجت الاسلام فاطمی نیا رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از برنامه‌های این دفتر برگزاری ادواری نشست‌ها با حضور ائمه جمعه استان سمنان در شهرهای مختلف است که این امر هم سبب می‌شود تا ائمه جمعه در جریان مسائل آن شهر و منطقه از استان قرار گیرند و هم آشنایی با نقاط مختلف استان حاصل شود، گفت: سومین گردهمایی ائمه جمعه استان امروز در شاهرود در حالی برگزار می‌شود که شرایط کرونایی برگزاری نشست‌های این ستاد را نیز دشوار ساخته است.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha