افتتاح نمایشگاه هنری قرآن کریم در فضای مجازی

افتتاح نمایشگاه هنری قرآن کریم در فضای مجازی

به گزارش سراج24، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با مشارکت مؤسسه آل البیت مادرید اقدام به افتتاح یک نمایشگاه مجازی از آثار هنرمندان ایرانی با موضوع آیات و سوره‌های کلام الله نمود.

این نمایشگاه شامل ۲۵ اثر نقاشی خط از سه هنرمند و استاد برجسته آقایان علی تن، حسین نوروزی و پیمان پیروی بود که طی مراسمی در محل مؤسسه آل البیت با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران آقای قشقاوی، دکتر احمدی رایزن فرهنگی و رئیس مؤسسه آل البیت آقای ابوعمار افتتاح گردید.

در این مراسم، احمدی رایزن فرهنگی کشورمان به اهمیت و ضرورت برگزاری نمایشگاه قرآن اشاره کرد و در این باره گفت: در شرایطی که جامعه ما و تمام دنیا با بحران‌های اخلاقی و فتنه‌ها و انحرافات مواجه است بزرگان ما، پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار، توصیه کرده‌اند که تنها راه نجات بشر تمسک به قرآن است. پیامبر می‌فرمایند هرگاه فتنه همچون شب تار شما را فرا گرفت بدانید که تنها راه نجات قرآن است. لذا ما باید با هر زبانی قرآن را در جامعه مطرح کنیم. ما با این نمایشگاه تلاش کرده‌ایم این کار را با زبان هنر انجام دهیم. احمدی سپس به معرفی نمایشگاه و آثار به نمایش درآمده در آن پرداخت و بیان کرد که این نمایشگاه مجازی به مدت دو ماه میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

ابوعمار مدیر مؤسسه آل البیت مادرید نیز طی سخنانی ضمن اشاره به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) تاکید کرد که جایگاه ایشان نزد پیامبر اسلام و در نتیجه در نزد همه مسلمانان جایگاهی رفیع و عظیم است.

ابوعمار همچنین به ضرورت توجه به قرآن، خواندن قرآن تدبر و تفسیر آیات قرآن به عنوان اصل و اساس دین اسلام اشاره و تاکید کرد: تمسک به قرآن و عترت عامل سعادت بشری است.وی سپس تقارن ولادت فرخنده حضرت زهرا (س) با ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی که مبنای آن توجه به اهل بیت و تعالیم آنان بوده است را به فال نیک گرفت و ابراز خرسندی کرد که در چنین مناسبت مبارکی جلسه افتتاح نمایشگاه قرآنی شکل گرفته است.

ابوعمار در پایان سخنان خود از دکتر احمدی برای تدارک این نمایشگاه و از آقای قشقاوی برای حضور در مراسم در مؤسسه آل البیت تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مراسم قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا نیز در سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح نمایشگاه قرآنی در مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و نیز ایام دهه فجر اظهار امیدواری کرد که مخاطبان بتوانند از زحمتی که به صورت مشترک توسط رایزنی فرهنگی و مؤسسه آل البیت کشیده شده در فضای مجازی استفاده کنند و از دیدن آثار هنری قرآنی لذت ببرند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت سازمان فضای مجازی سراج به مناسبت درگذشت مرحوم محمدحسین فرج‌نژاد

کارگاه آموزشی کودک، مهارت، زندگی

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه برگزار شد/ رونمایی از کتاب مقاومت زنان دشت آزادگان +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha