رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله:

برخی سلبریتی‌ها سخنگوی پنتاگون شده‌اند

برخی سلبریتی‌ها سخنگوی پنتاگون شده‌اند

حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران اظهار کرد: در حالی که اولین واکسن در مبارزه با بیماری کرونا، در کشور آمریکا ساخته شده است اما آمار ابتلا و مرگ و میر جوانان در اثر بیماری کرونا در این کشور، آمار بالا و قابل توجهی است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر واکسن بیماری کرونا قرار بود در این مدت کوتاه باعث جلوگیری از مرگ و میر و کاهش میزان ابتلا افراد به این بیماری شود، باید اثرات آن در نخستین کشور تولید کننده واکسن کرونا قابل مشاهده باشد اما چنین اتفاقی رخ نداده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله همچنین خاطرنشان کرد: دلیل واضح‌تر از نکته‌ای که ذکر شد برای عدم اعتماد به واکسن تولید شده توسط کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و فرانسه که بالاترین آمار مرگ و میر بیماری کرونا در دنیا را دارند وجود ندارد.

واکسن کرونا نقش پیشگیری کننده دارد نه درمان بیماران مبتلا!

ابوالقاسمی یادآور شد: واکسن کرونا نقش پیشگیری کننده از بیماری را دارد و البته موثر واقع شدن آن هم مستلزم دو شرط شامل: دریافت دوز لازم واکسن در زمان مشخص و اختصاص زمان برای پاسخ دادن زمان کافی برای پاسخگویی بدن است.

وی در ادامه اضافه کرد: به طور معمول برای ساخت واکسن بیماری‌های مختلف چند سال طول می‌کشد و به طور طبیعی وقتی یک واکسن در طول یک سال ساخته می‌شود باید در نظر داشته باشیم که مجوزهای ساخت چنین واکسنی به طور اضطراری و اورژانسی صادر می‌شود وگرنه هیچکس در دنیا تایید نمی‌کند که واکسن ساخته شده برای همه حالتها خوب است.

رئیس دانشگاه بقیه الله تصریح کرد: متاسفانه برخی از سلبریتی‌ها بیشتر خود را به جهالت زده‌اند و از تامل در این نکته مهم که وقتی آمریکایی‌ها داروی اضطراری و ضروری بیماران سرطانی را از ما دریغ کرده‌اند غفلت می‌کنند و نمیشود انتظار داشت که واکسن معتبری برای درمان بیماری کرونا به ما بدهند.

تصمیمات نهایی واکسن در جمع دانشمندان گرفته می‌شود نه در جمع سیاسیون!

ابوالقاسمی همچنین تاکید کرد: موارد فوق تنها در جمع کسانی گفتگو می‌شود که یا تابعیت آمریکا را دارند و  اهداف دیگری را در این رابطه دنبال می‌کنند و علی رغم اینکه در میان سلبریتی‌ها افراد خوب هم زیاد است اما برخی از آن‌ها با طرح این مباحث طوری حرف می‌زنند که گویا سخنگوی پنتاگون شده‌اند.

وی در ادامه یادآور شد: طبیعتاً وقتی کسی سخنگوی پنتاگون می‌شود مثل گویندگان بی‌بی‌سی، من و تو، رادیو فردا و سی‌ان‌ان رفتار می‌کند وگرنه تصمیماتی که در کشور برای واکسن بیماری کرونا گرفته شده است، تصمیماتی است که در جمع سیاسیون کشور اخذ نمی‌شود بلکه در جمع دانشمندان کشور گرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن برکت تا پایان شهریور محقق خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha