گاردین خبر داد؛

انگلیس به فروش سلاح به عربستان ادامه می‌دهد

انگلیس به فروش سلاح به عربستان ادامه می‌دهد

به گزارش سراج24، به نقل از گاردین، با وجود آنکه آمریکا و برخی از کشورهای دیگر فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کرده‌اند اما فعالان حقوق بشری می‌گویند که انگلیس همچنان به فروش سلاح به ریاض ادامه می‌دهد.

فعالان حقوق بشری دولت لندن را متهم می‌کنند که منافع مالی ناشی از فروش تسلیحات به رژیم سعودی را به جان مردم یمن ترجیح می‌دهد. آن‌ها دریافته‌اند که در فاصله زمانی جولای تا سپتامبر ۲۰۲۰ انگلیس مجوز فروش ۱.۳۹ میلیارد پوند سلاح به عربستان را صادر کرده که بخش عمده آن را موشک و بمب تشکیل می‌دهد.

یادآور می‌شود «بل ریبریو ادی» چندی قبل به همراه ۲۳ تن دیگر از اعضای پارلمان انگلیس در نامه به وزیر خارجه انگلیس به تداوم حمایت لندن از ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن اذعان و خواستار توقف آن شده بودند.

بل ریبریو اِدی که عضو حزب کارگر انگلیس است، در صفحه توئیتر خود نامه ارسالی این ۲۴ عضو پارلمان انگلیس را منتشر کرده بود.

در این نامه خطاب به «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس آمده بود: «ما این نامه را در حمایت از «۲۵ ژانویه» که به عنوان روز جنبش «جهان به جنگ یمن، نه می‌گوید» تعیین شده، می‌نویسیم. ما از صمیم قلب با اقدام این دولت محافظه‌کار در ادامه تجهیز تسلیحاتی ائتلاف به رهبری سعودی برای بمباران یمن مخالف هستیم».

این ۲۴ قانونگذار انگلیس ادامه دادند: «از بمب‌های ساخت انگلیس در حملات هوایی سعودی که باعث مرگ هزاران نفر از غیرنظامیان یمنی شامل زنان و کودکان شده است، استفاده می‌شود. تخمین زده شده که از آغاز این جنگ، حدود ۱۵ میلیارد پوند تسلیحات ساخت بریتانیا به عربستان سعودی فروخته شده است».

اخبار مرتبط

عربستان پس از پایان ریاست بر «جی ۲۰» سیاست «اعدام» را تشدید کرد

آمریکا تسلیحات مدرن در اختیار تروریست‌های تکفیری قرار می‌دهد

ممانعت آل سعود از برگزاری حج جنایت بزرگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha