نهادهای وابسته به سازمان ملل:

نیمی از کودکان زیر ۵ سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد

نیمی از کودکان زیر ۵ سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد

به نقل از روسیا الیوم، شماری از سازمان‌های وابسته به سازمان ملل متحد از جمله فائو، یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان بهداشت جهانی نسبت به وضعیت موجود در یمن هشدار دادند.

بنا بر اعلام این سازمان‌ها، نیمی از کودکان زیر ۵ سال یمن (رقمی حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر) در سال جاری میلادی (۲۰۲۱) از سوء تغذیه رنج خواهند برد و صدها هزار نفر از آنها احتمالاً به دلیل کمبود کمک‌های بشردوستانه جان خود را از دست خواهند داد.

سازمانهای مذکور در بیانیه‌ای مشترک با اعلام این خبر افزودند: پیش بینی می‌شود ۴۰۰ هزار نفر از کودکان یمنی در صورتی که کمک‌های فوری دریافت نکنند، بر اثر سوءتغذیه شدید جان خود را از دست بدهند.

در ادامه بیانیه گفته شده است که پیش بینی می‌شود در سال جاری میلادی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن باردار یا شیرده در یمن از سوء تغذیه شدید رنج ببرد.

یکی از مسئولان یونیسف در این رابطه اظهار داشت: هر روزی که می‌گذرد اگر اقدامی صورت نگیرد، کودکان بیشتری در یمن از بین خواهند رفت. سازمان‌های بین المللی باید بتوانند بدون هر گونه موانع، کمک‌های انسانی خود را به یمن ارسال کنند.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و برخی کشورهای دیگر عربی ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال‌ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی شهید شده‌اند.

اخبار مرتبط

دشمن ازمارب بعنوان سکویی جهت هدف قراردادن ملت یمن استفاده می کند

سازمان ملل اشک تمساح نریزد و اقدام جدی انجام دهد

عربستان در باتلاق یمن غرق می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha