آمریکا و غرب چگونه به این فلاکت افتادند؟

آمریکا و غرب چگونه به این فلاکت افتادند؟

به گزارش سراج24، محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: از نیکولا سارکوزی (رئیس جمهور اسبق فرانسه) تا جوزپ بورل (مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا)، بارها تصریح کرده‌اند "محور جهانی قدرت در حال انتقال از غرب به شرق است و ظهور قرن جدید آسیایی که تحلیل گران خبرش را می‌دادند، در حال قوع است". بورل، شیوع کرونا را در این باره نقطه عطف دانست.

او درست می‌گوید. قاره آسیا چندین برابر قاره اروپا و آمریکا جمعیت دارد و بنابراین آمار قربانیان کرونا باید در آسیا چند برابر دو قاره دیگر باشد اما آمار از چیز دیگری حکایت می کند. خودتان قضاوت کنید:

قاره آمریکا: تعداد مبتلایان، ۴۸ میلیون و ۷۹۶ هزار نفر ؛ جان‌باختگان بیش از یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر.

قاره اروپا: تعداد مبتلایان، ۳۱ میلیون و ۸۶۱ هزار نفر ؛ جان‌باختگان بیش از ۷۵۶ هزار نفر.

قاره آسیا: تعداد مبتلایان، ۲۳ میلیون و ۸۴۵ هزار نفر ؛ جان‌باختگان بیش از ۳۸۳ هزار نفر.

ویروس ریز و میکروسکوپی کرونا، در حال جویدن و پودر کردن ته مانده اعتبار  مدل حکمرانی غرب (لیبرال دموکراسی و کاپیتالیسم) است. اینک نه موریانه که ویروس ناپیدایی به نام کرونا، در حال خوردن و فروریختن پایه های وران تمدن غرب است.

فقط یک چهارم کل قربانیان کرونا در جهان، آمریکایی هستند. آمار گرسنگان مطلق در آمریکا به ۵۲ میلیون نفر رسیده و از هر هفت خانواده، یکی ناتوان از سیر کردن خویش است. جن ساکی سخنگوی کاخ سفید می گوید بحران فعلی بیکاری، به مراتب بزرگ تر از "رکود بزرگ" است که ۱۹۲۸ تا ۱۹۴۰ میلادی، آمریکا را فلج کرد.

طنز ماجرا این است که اندیشکده امریکن اینتر پرایز، قرن میلادی جدید را قرن جدید آمریکایی نامگذاری کرده بود اما گویا این قرن، قرن زوال آمریکاست. براستی اگر سردار سلیمانی و هم رزمانش، هفت هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری آمریکا برای غارت غرب آسیا را نابود نکرده بودند، آمریکا و غرب به این فلاکت می افتادند؟!

اخبار مرتبط

تلاش جمهوری‌خواهان برای استیضاح بایدن به دلیل «رسوایی افغانستان»

تجمع معترضان ضد آمریکایی مقابل سازمان ملل

حماس: هدف از توافق‌های عادی‌سازی روابط، ادغام اسرائیل در منطقه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha