آموزش و پرورش در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه سنگینی دارد

آموزش و پرورش در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه سنگینی دارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمد عبادی زاده» نماینده ولی فقیه در هرمزگان در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: از آنجایی که آموزش و پرورش رکن و پایه تعیلم و تربیت است، در تبیین بیانیه گام دوم وظیفه ی سنگینی دارد که می‌تواند با تکیه بر ظرفیت‌های خود از جمله نیروی انسانی تربیت شده، گام‌هایی بلندی را در این بخش بردارد.

‌وی افزود: وزارت آموزش و پرورش در لایه های اجرایی و عملیاتی برنامه‌های خود می‌تواند در شتاب بخشی به برنامه‌ها برای گام دوم انقلاب تاثیر مضاعفی داشته باشد که قطعا این ظرفیت در تحقق اهداف بیانیه نقش محوری دارد.

به گفته حجه الاسلام  والمسلمین عبادی‌زاده، نقش نهاد تعلیم و تربیت در تقویت بنیه علمی و دینی جوانان و نوجوانان بسیار خطیر است و آموزش و پرورش مهمترین رکن در توسعه در دستیابی کشور به عزت و پیشرفت است.

امام جمعه شهرستان بندرعباس با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت در استان هرمزگان، اضافه کرد: هرمزگان نیازمند نگاه ویژه وزارت آموزش و پرورش در رفع مشکلات خصوصا در مناطق کمتر برخوردار است.

وی عنوان کرد: با توجه به مرزی بودن استان و شرایط خاص آن و ریشه‌دار بودن محرومیت‌ها در مناطق مختلف، نیازمند عزم ملی در پایان بخشی به این مشکلات خصوصا در مقوله عدالت آموزشی هستیم؛ چراکه  مردم شریف استان دین خود را در همه صحنه‌ها به نظام و انقلاب ادا کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید اینکه حمایت ملی از آموزش و پرورش هرمزگان می‌تواند به رشد و ارتقا جایگاه استان کمک نماید، عنوان کرد: خوشبختانه آموزش و پرورش هرمزگان پویا و برنامه محور است و شاهد پیشرفت‌های علمی و پژوهشی فراوانی از سوی این مجموعه در سال‌های اخیر هستیم.

عبادی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش هرمزگان با برخورداری از مدیر و مجموعه فعال بتواند منشا خدمات روز افزون برای مردم و دانش آموزان استان باشد.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این دیدار اظهار داشت: توجه ویژه به مقوله عدالت آموزش با اولویت مناطق کم برخوردار از جمله استان مرزی هرمزگان از اهم برنامه های وزارت آموزش و  پرورش است.

محسن حاجی میرزایی گفت: در بحث بیانیه گام دوم وزارت آموزش و پرورش با همه ظرفیت خود، اهتمام ویژه‌ای به تبیین بیانیه و اجرایی شدن منویات امام خامنه‌ای در نظام تعلیم و تربیت دارد.

اخبار مرتبط

شبکه امامت جمعه موتور محرک تحقق گام دوم انقلاب

آمار ازدواج در هرمزگان رو به فزونی است

رسالت بسیج اساتید فراهم سازی بسترهای تحقق گام دوم انقلاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha