کشور در گام دوم انقلاب به دولتی مقتدر و آماده نیازدارد

کشور در گام دوم انقلاب به دولتی مقتدر و آماده نیازدارد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه‌شنبه در مسجد امیرالمؤمنین علیه السلام ورامین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و امام راحل، اظهار کرد: لازم است، در دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب در چهل و دومین سال آن دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان تبیین شود.

وی گفت: بازگو کردن مسائل قبل از انقلاب و مقایسه با این زمان با توجه به اینکه بین دیدن و شنیدن تفاوت زیاد بوده و تبیین حقیقت قبل از انقلاب از زبان راویان حاضر، برای جوانان یک ضرورت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مهم‌ترین شعار و درخواست مردم قبل از انقلاب، «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» بود و درخواست کنندگان این شعار، اعلام می‌کردند که ما در عمل فاقد این سه عنصر هستیم و این مطالبه جدی همه بود.

حجت الاسلام مصباحی مقدم با بیان اینکه ما چه داشتیم و وابسته بودیم، تأکید کرد: در روی کار آمدن شاهان،  ملت و حتی خود بزرگان کشور نقشی نداشتند و انگلیس و آمریکا برای ما تصمیم می‌گرفتند و لیست تمام اعضای حکومت از سفارتخانه‌ها بیرون می‌آمد.

وی تصریح کرد: از نظر نظامی، یک وابسته به ناتو بودیم تا به عنوان ژاندارم غرب وظیفه حفاظت از آبراه خلیج فارس را برعهده داشته باشیم تا از این بابت نفت جریان داشته باشد و شوروی زمین گیر شود و این هم محقق نشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: ناتو چهل و شش هزار مستشار نظامی در ایران داشت و افسران ما پَشیزی ارزش نداشتند و اگر نیروهای نظامی ایرانی مشکلی با نظامیان خارجی داشتند باید در غرب محاکمه می‌شدند.

حجت الاسلام مصباحی ابراز کرد: ناتو زمان جنگ تحمیلی به یاری صدام آمد، در حالی که برای خریداری چند عدد موشک از لیبی هم ایران مشکل داشت اما اکنون موشک‌های ساخت داخل باعث حیرت همان ناتو غربی شده است.

وی امنیت ایران در زمان طاغوت را نیز اسیر تصمیم خارجی‌ها برشمرد و تصریح کرد: از نظر امنیتی شکنجه گران زمان طاغوت از اسرائیل می‌آمدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری فرهنگ ایران قبل از انقلاب را گره زده به غرب عنوان کرد و گفت: در زمان طاغوت ایران داشت جزئی از فرهنگ غرب می شد اما انقلاب ورق را برگرداند و امروز هم متأسفانه فرهنگ غربی به نحوی در فضای مجازی و ماهواره بر روی خانواده‌ها تأثیر گذار بوده است و باید در برابر بمباران فکری جوانان توسط دشمن، برنامه‌های اثرگذاری ساخته شود.

حجت الاسلام مصباحی مسائل اقتصادی قبل از انقلاب را هم تحت سیطره غرب دانست و یادآور شد: سازمان برنامه ایران توسط آمریکا بنیان گذاری شده بود، صنعت زیر ساختی قبل از انقلاب نداشتیم، همه چیز مونتاژ بود، اما الان در زیر ساخت‌های تولید فولاد، سیمان، پتروشیمی، گاز، برق، انرژی هسته‌ای و نانو، هوافضا و پرتاب ماهواره و موارد بسیاری دیگر خودکفا شده‌ایم و گاهاً صادرات نیز داریم.

وی مقایسه قبل از انقلاب و الان را توسط جوانان ضروری دانست و در این خصوص ابراز کرد: اگر دستاوردهای قبل از انقلاب و زمان خودمان را مقایسه کنیم بی‌انصافی است که بگوئیم آن زمان بهتر بوده و این خود باوری و پیشرفت‌ها را مدیون امام و رهبری معظم هستیم.

 عضو مجلس خبرگان رهبری  بیشتر مشکلات کشور را  ناشی از ضعف مدیریت داخلی و درصد کمی تحریم‌ها برشمرد و عنوان کرد: در گام دوم انقلاب نیازمند دولت مقتدر و آماده هستیم، راه حل مشکلات در داخل است و بدانیم داشتن ایران قوی با اقتصاد مقتدر به زودی محقق می‌شود.

اخبار مرتبط

نقش ماندگار استان همدان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی

مهلت ارسال اثر به جایزه شهید اندرزگو تمدید شد

سلسله نشست گفتمانهای انقلاب اسلامی درآذربایجان غربی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha