انقلاب اسلامی ایران ماهیتی ۱۰۰ درصد مردمی دارد

انقلاب اسلامی ایران ماهیتی ۱۰۰ درصد مردمی دارد

به گزارش سراج24، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد امام رضا (ع) رشت با اشاره به اینکه امشب شب خاطرات فراوان است، اظهار کرد: چهل و دو سال قبل شور و هیجانی بر سراسر کشور حاکم شد.

وی به برخی آیات قرآن درباره حمایت و امدادهای غیبی الهی به ملت‌های مسلمان در برابر ظلم و ستم اشاره کرد و افزود: دفع خطر دشمن، امدادهای غیبی الهی، آزادی از جمله نعمت‌های الهی است که نصیب ملت‌های مسلمان به ویژه ایران در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و سال‌های بعد از آن شده است.

تقوا و باور امام خمینی (ره) عامل به ثمر نشستن انقلاب

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با بیان اینکه خداشناسی، پیامبر و امام شناسی، ولایت شناسی نیز جز نعمت‌های الهی است، گفت: قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام چهل و دو سال گذشته بارها دشمنان برای نابودی این انقلاب و نظام دسیسه و توطئه چینی کرده اند که با همین نعمت‌های الهی بر آنها فائق شده ایم.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار و کفر، جبهه طاغوت و کسانی اسلام، دین و معنویت و قرآن را نمی‌خواستند به دنبال این بودند تا به انقلاب و نظام آسیب زده و ملت ایران را در رسیدن اهدافتان ناکام بگذارند، ادامه داد: آنها به دنبال یکسر کردن کار انقلاب و نابود و تبعید کردند انقلابیون بودند اما به واسطه همین امدادهای عیبی نه در دوران انقلاب و نه بعد از آن موفق نشدند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند خطر دشمنان را از ما دفع کرد، تصریح کرد: امام خمینی (ره) به واسطه داشتن ایمان قوی، باور قدرت الهی و اعتقاد به هدف و مسیری که برای رسیدن به آن مد نظر داشت و با اتکا به ملت و امتش و در سایه عنایت الهی استقامت کرده و پیروز شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تقوا عامل پیروزی انقلاب و تداوم استمرار آن بوده است، اضافه کرد: آغاز انقلاب اسلامی با توکل به خدا بود شروع شد و استمرار این مسیر تا ظهور امام عصر (عج) نیز با توکل به خدا و تقوا ادامه خواهد یافت.

آیت الله بوشهری به ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی (ره) نیز اشاره و اظهار کرد: کیسینجر یکی از مقامات آمریکایی درباره ایشان می‌گوید، ما خمینی را نشناختیم این فرد تمام برنامه‌های ما را برهم زد و فرصت تصمیم گیری را از ما گرفت مثل این بود که او مال این دنیا نیست از جای دیگری الهام می‌گیرد.

پشتیبانی ملت ایران رمز موفقیت و پیروزی انقلاب در ۴۲ سال گذشته

وی با بیان اینکه ما در طول چهل و دو سال گذشته بارهای شاهد امدادهای غیبی خداوند و کمک برای رسیدن به اهدافمان با امکانات اندک و دشمنان فراوان بودیم، ادامه داد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با دستان خالی پیروز شدند و امروز شاهد بروز و ظهور حججی ها و سردار سلیمانی‌ها هستیم که حماسه آفریده و منطقه را در اختیار این انقلاب قرار داده و جبهه مقاومت را تشکیل دادند، این ویژگی‌های انقلاب است.

آیت الله حسینی بوشهری به مردم نقش در پیروزی این انقلاب اشاره و با بیان اینکه اگر مردم وارد میدان نمی‌شدند امدادهای الهی نیز فرستاده نمی‌شد و دشمن دفع نمی‌شد، افزود: نعمت آزادی و پیروزی برابر دشمنان نیز به واسطه حضور این ملت از سوی خداوند به ما عطا شد.

وی با تأکید بر اینکه جون ملت ایران تغییر و تحول و انقلاب را خواستند امدادهای غیبی نصیب ما شد، گفت: در طول سال‌های گذشته ملت ایران شاهد جنگ، شبیخون و ناتوی فرهنگی از سوی دشمنان بودند تا ملت را از مسیر امام و رهبری جدا کنند اما چون ملت خواستند و امروز هم همین مسیر را ادامه می‌دهند دشمن موفق نشد امروز نیز با تحریم‌های فلج کننده به دنبال پشیمان کردند ملت از انقلاب هستند اما باز این ملت نشان دادند که خواهان این انقلاب هستند.

آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر نظارت خداوند بر عملکرد مردم و مسئولان و سازمان‌های انقلابی، اظهار کرد: نباید ناسپاسی کنیم زیرا ناسپاسی سبب از بین رفتن نعمت‌های الهی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی و با بیان اینکه ماهیت انقلاب‌ها را می‌توان از افراد، ریشه و عوامل پیدایش، شعار و اهداف شناخت، افزود: ماهیت انقلاب ما از نظر افراد و گروه‌ها اختصاص به فرد خاصی ندارد همه اقشار حضور داشتند به همین واسطه ماهیت انقلاب ما ماهیتی ۱۰۰ درصد مردمی است امروز نیز در صورت بروز مسئله‌ای برای انقلاب همه مردم حضور می‌یابند همانند کرونا که روحانیون در این زمان لباس پرستاری پوشیده وارد میدان عمل شدند.

دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه کرونا

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه دلگرم بودن مردم به انقلاب سبب تداوم انقلاب می‌شود، ادامه داد: در زمان کرونا رهبری می‌گویند مواسات مومنانه، در این رزمایش شاهد بودیم که حتی نیازمندان هم کمک کردند این ماهیت انقلاب اسلامی ایران است.

وی ظلم ستیزی را ریشه انقلاب اسلامی دانست و افزود: هدف انقلاب همان کلام امیرالمومنین است که فرمودند ما به دنبال قدرت طلبی و مال نیستیم بلکه به دنبال دستگیری از ستم دیدگان، مبارزه با فساد و اصلاح جامعه و اجرای حدود الهی هستیم.

آیت الله حسنی بوشهری با بیان اینکه شعارهای انقلاب ما روشن بود ما دنبال استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی بودیم تا بیگانه بر ما تسلط نداشته باشد، اظهار کرد: خود باوری و استقلال در برابر استکبار از دیگر اهداف انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای فراوان انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها و حوزه همانند فناوری نانو، موشکی، پزشکی و هسته‌ای، گفت: متأسفانه مشکلات روزمره زندگی سبب شده تا مردم این دستاوردها را نبینند که امیدواریم با تلاش مسئولان و حل مشکلات جامعه این دستاوردها بیشتر نمایان شود.

آیت الله حسینی بوشهری به تعجب دنیا از دستاوردهای ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز در زمینه ساخت واکسن کرونا به دستاورهای عظیمی دست یافته ایم که مایه شگفتی جهان است.

اخبار مرتبط

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

حوزه علمیه خواهران بوشهر مرکز بستری موقت کرونایی‌ها شد

مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله موسوی نژاد در مرودشت برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha