جریان مقاومت اجازه نفوذ آمریکایی‌ها را در منطقه نمی‌دهد

جریان مقاومت اجازه نفوذ آمریکایی‌ها را در منطقه نمی‌دهد

به گزارش سراج24، رئیس قوه قضائیه در جمع علما، سفرای خارجی مقیم عراق، فرهیختگان و نخبگان جامعه عراقی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمن هشت سال با تحریک صدام و صدامیان جنگ را بر مردم عراق و ایران تحمیل کرد و نتوانست. کودتاها و توطئه‌ها و فتنه‌های بسیاری را برنامه ریزی کرد و نتوانست. بسیاری از فتنه‌ها را علیه این انقلاب نوپا برای اینکه این انقلاب و نظام شکل نگیرد برانگیخت و نتوانست.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دشمن بسیار تلاش کرد که نظام اسلامی تشکیل نشود و نتوانست، ادامه داد: در دهه دوم تلاش کرد انقلاب اسلامی تثبیت نشود و نتوانست در دهه سوم تلاش کرد انقلاب و پیام انقلاب توسعه به ملت‌ها و کشورهای دیگر پیدا نکند و نتوانست.

رئیس قوه قضائیه گفت: دشمن ۴۰ سال توطئه کرد و تمام توطئه‌های او نقش بر آب شد و نتوانست و به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

آیت الله رئیسی درباره توطئه جدید در منطقه گفت: با فتنه صهیونیست‌ها با سلاح و امکانات آمریکایی‌ها و با پول سعودی‌ها و نقشه‌های بسیاری که کشیدند، گروه‌های تکفیری را به جان مردم مسلمان در این منطقه انداختند، خون‌ها ریختند، جنایت‌ها کردند خانه‌ها ویران کردند.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: جریان داعش، جریان دست ساخته آمریکایی‌ها است. رسماً خانم کلینتون در پشت دوربین در مقابل چشم و دیدگان همه دنیا اعلام کرد داعش را ما تشکیل دادیم و مجهز کردیم و به جان مردم مسلمان انداختیم و این اعتراف استکبار جهانی و آمریکاست.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: گروه‌های تکفیری را با عنوان دولت اسلامی و با آرم جعلی «لا اله الا الله» به جان مردم مسلمان انداختند. دشمن خواست ولی نتوانست، چون ملت مسلمان عراق، ایران و ملت‌های مسلمان در منطقه آگاه و بیدار شده بودند، توطئه دشمن را شناخت و گول شعارهای داعش و داعشی‌ها را نخورد. فهمید این جنس کار جنس کار صهیونیستی و اسرائیلی است.

رئیس دستگاه قضا افزود: داعشی‌ها آمدند فتنه کردند در سوریه، عراق و منطقه قتل و غارت کردند؛ لکن جوانان برومند، فرهیختگان با بصیرت مقتدای با بصیرت ما امام خامنه‌ای، مقام مرجعیت در عراق به مردم آگاهی و بیداری بخشیدند و هشدار دادند که توطئه دست آمریکا، صهیونیست و دشمن را بشناسید.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: حشد الشعبی در این منطقه، جوانان برومند در عراق در ایران در سوریه و لبنان و در همه منطقه به میدان آمدند جانفشانی و ایستادگی کردند. حزب الله با همه وجود به منطقه و در منطقه نقش آفرینی کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: روحانیت، فرهیختگان انسان‌های با بصیرت حضور با معنا پیدا کردند و شهدای بسیاری تقدیم اما دست توطئه دشمن را برملا کردند و نقاب را از چهره کریه آمریکایی‌ها کنار زدند، آن حقیقت استکباری آمریکا را برملا کردند.

آیت الله رئیسی گفت: آمریکا مستاصل شد دید آنچه نقش آفرین است چهره‌ای مثل ابومهدی در عراق و چهره‌ای مثل حاج قاسم سلیمانی است که در منطقه نیروهای جوان و مخلص را به خط می‌کنند، نقشه برای ترور آنها کشید و آنها را به خاک وخون کشید.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: تصور این بود که با شهادت ابومهدی و حاج قاسم جریان مقاومت تمام می‌شود ولی جریان مقاومت استوارتر، پایدارتر از همیشه خودنمایی کرد و می‌کند.

آیت الله رئیسی اظهار کرد: جریان مقاومت اجازه نفوذ آمریکایی‌ها، توطئه و فتنه گری فتنه گران را در این منطقه نخواهد داد و به برکت خون مطهر شهیدان جریان استعماری و استکباری آمریکایی‌ها و مستکبرین در این منطقه خاتمه خواهد پذیرفت.

اخبار مرتبط

یکی از عوامل شهادت ۲ بسیجی در نیکشهر دستگیر شد

برگزاری همایش سه ساله‌های حسینی

از راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک تا کمک به قشر آسیب دیده

0 نظر

ارسال نظر

capcha