۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان گیلان تکمیل شده است

۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان گیلان تکمیل شده است

به گزارش سراج24، کیوان محمدی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان با بیان اینکه ۳۸ طرح اقتصاد مقاومتی امسال در استان در نظر گرفته شده است، گفت: هشت پروژه تاکنون به پایان رسیده و پنج پروژه بالای ۹۰ درصد پیشرفت دارد و تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مابقی پروژه‌ها به ترتیب در حال تکمیل است، بیان کرد: از هشت پروژه مذکور، سه پروژه برای صنعت و معدن و چهار پروژه برای سازمان جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان اضافه کرد: در حوزه جهش تولید ۸۹ طرح ارائه شد که ۴۸ طرح انصراف داده یا شرایط دریافت تسهیلات نداشتند.

وی با بیان اینکه مابقی پروژه‌ها هر کدام به انعقاد قرارداد منجر شدند، تصریح کرد: مشکل نوسانات قیمت برای پروژه‌ها نیز داریم که به مرور حل می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه ۱۳ پروژه جهاد کشاورزی ۱۰ میلیارد تومان از تسهیلات استفاده کرده است، بیان کرد: در مجموع ۱۳.۵ میلیارد تومان مبلغ کل قراردادهای منعقد شده با بانک‌ها است.

پیشرفت ۱۵ درصدی پروژه نیروگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی

شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به پروژه نیروگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی، گفت: تا کنون هفت میلیون دلار از ۴۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده پروژه پرداخت شده و کمتر از ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سید محمد احمدی با بیان اینکه روزانه هزار و ۲۰۰ تن زباله در سراوان دفن می‌شود که ۶۰۰ تن برای شهر رشت است، افزود: زباله ۵۰ روستا و بسیاری از روستاها نیز در سراوان دفن می‌شود و باید ظرفیت زباله سوزی را به هزار تن برسانیم.

اخبار مرتبط

فعالیت‌های ماندگار انقلاب اسلامی باید به نسل‌های بعد منتقل شود

حوزه هنری پیشگام در ارتقاء زیرساخت های فرهنگی کردستان است

پویش «نشر خوبی‌ها» و «مهریه فاطمی» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha