ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری زاده بیداری اسلامی است

ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری زاده بیداری اسلامی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل دفتر ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم دیدار جمعی از علمای اهل سنت کشور با خانواده شهید فخری زاده اظهار داشت: دشمنان به غیر از شخصیت‌های نظامی توان تحمل شخصیت‌های علمی ما را ندارند و این موضوع نشان از رشد و بالندگی انقلاب در عرصه‌های مختلف مانند عرصه‌های علمی دارد و امروز شخصیت‌های علمی انقلاب خار چشم دشمنان شدند.

وی با اشاره به اینکه هدف این دیدار ابراز ارادت علما و فرهیختگان اهل تسنن کشور به شهید فخری زاده است عنوان داشت: خون پاک شهید فخری زاده عامل شکوفایی است و تاریخ ثابت کرده دشمنان با ریختن خون بزرگان ما نتوانستند حرکت عظیم انقلاب را متوقف کنند.

مدیرکل دفتر ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که تمام برنامه‌های دشمن برای از بین بردن وحدت عقیم مانده و وحدت این میراث عظیم امام خمینی ماندگار و ناگسستنی است یادآور شد: زمان شهادت شهید فخری زاده بسیاری از علمای برجسته اهل تسنن کشور با من تماس گرفتند و تسلیت گفتند این ابراز همدردی نشان‌دهنده این موضوع بود که هم‌وطنان شیعه و سنی مانند یک پیکر هستند و نقاط مشترک بسیاری دارند.

در ادامه این مراسم شیخ خلیل افرا رئیس و مسئول هیئت افتا استان بوشهر و امام‌جمعه کنگان در ادامه این مراسم ضمن آرزوی توفیق روزافزون و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: شهادت دانشمندی چون محسن فخری زاده برای اعتلای دین خدا بود و فخری زاده در این راه جان خود را نثار و فدای اسلام و مسلمین کرد و نه تنها علمای اهل تسنن به شخصیت فخری زاده افتخار می‌کنند بلکه تمام برادران شیعه و اهل تسنن و تمام فرق اسلامی به وجود افرادی که مانند اهل‌بیت پیامبر صلی‌الله علیه و آله و یاران او جان خود را برای اسلام فدا کردند افتخار می‌کنند.

شیخ خلیل افرا ادامه داد: درود بر خانواده شهید فخری زاده که با صبری عظیم در مقابل این واقعه ایستادند اما باید واقعه شهادت فخری زاده نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است و آن وجود اخلاص در رفتار شهدا است خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند: به امت اسلام دستور داده نشده مگر از روی اخلاص خداوند را عبادت کنند همچنین باید گفت که اخلاص ثمره عبادت‌های قلبی است در کتاب صحیح بخاری از ابن عربی مالکی چنین نقل می‌کند اخلاص مرتبه‌ای است که فرشته قدرت درک آن را ندارد و اگر انسان اخلاص داشته باشد شیطان نمی‌تواند بر او مسلط شود.

‌اخلاص پیام شهادت شهید قاسم سلیمانی و محسن فخری زاده به امت اسلام بود

رئیس و مسئول هیئت افتا استان بوشهر و امام‌جمعه کنگان تصریح کرد: اخلاص پیام شهادت شهید قاسم سلیمانی و محسن فخری زاده به امت اسلام بود. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز می‌فرمایند: «هرکسی از روی اخلاص و شهادت را از خداوند مسئلت نماید خداوند او را به مرتبه شهدا می‌رساند اگرچه بر فرش خانه‌اش بمیرد»؛ شهید محسن فخری زاده نیز با خداوند معامله کرد و خداوند نیز مشتری اخلاص این شهید شد و شهادت؛ عزت و بهشت را به فخری زاده اعطا کرد.

شیخ افرا در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن فکر می‌کند ملت اسلام با از دست دادن شخصیت‌هایی چون شهید فخری زاده و شهید سلیمانی تضعیف می‌شود اما ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری زاده بیداری اسلامی است و ملت اسلام از این شهادت‌ها درس گرفته و همواره بیدارتر و آگاه‌تر می‌شود.

در ادامه عصام الدین گوگلان رئیس حوزه علمیه اهل تسنن چنارلی گفت: حاج محسن فخری زاده برای اعتلای کلمة الله و اعتلای کلمه انقلاب اسلامی زحمات فراوانی کشید و وقتی‌که در موضوع انقلاب و شهادت بزرگان آن دقیق می‌شویم این موضوع روشن می‌شود که دشمنان ایران اسلامی و ابر قدرت‌ها تلاش فراوانی داشتند تا انقلاب به ثمر ننشیند اما شهادت حاج محسن عزیز ثابت کرد انقلاب نه تنها توقف نداشته بلکه در زمینه‌های گوناگونی مانند دانش هسته‌ای و بسیاری از علوم دیگر رشد چشم‌گیری داشته است.

وی افزود: ایران به مرتبه‌ای است که بسیاری از علوم و تکنولوژی را به کشورهای همسایه صادر می‌کند و این موضوع افتخار آفرین است و زحمات افرادی مانند شهید فخری زاده قدرت ایران اسلامی رو به دنیا نشان داد.

رئیس حوزه علمیه اهل تسنن چنارلی ادامه داد: چندی پیش حرف از این بود که آمریکا به ایران حمله می‌کند اما وقتی که مقام معظم رهبری هم مانند امام خمینی فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند آوازه قدرت ایران اسلامی بیشتر در جهان پیچید و این قدرت مرهون تفکر و تلاش سربازان حضرت امام خمینی (ره) و خلف شایسته آن حضرت امام خامنه‌ای است.

وی بابیان اینکه بسیاری از مردم اهل تسنن به انقلاب و رهبری ایمان راسخ دارند عنوان داشت: هموطنان اهل سنت در بزنگاه‌ها و میدان‌های مختلف انقلاب همپای برادران شیعه برای حفظ وحدت ایثار و نقش آفرینی کردند و مصداق این سخن؛ یازده هزار شهید اهل سنت سراسر کشور در جنگ تحمیلی هستند که در بین این شهدا صد روحانی اهل سنت نیز وجود دارند.

در پایان این دیدار حامد فخری زاده فرزند شهید محسن فخری زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور علمای اهل سنت در منزل شهید اظهار کرد: از دو جهت حضور عزیزان اهل تسنن باعث افتخار است اول اینکه دوستان بسیار عزیزی را زیارت می‌کنیم و جهت دوم اینکه افتخار ما این است که بعد از شهادت شهید فخری زاده شاهد ملاقات افراد مختلفی از مذاهب، قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف بودیم و این نشان‌دهنده این موضوع است که «حفظ تمامیت ارضی، افتخار میهن و در مرتبه عالی‌تر، عزت و شرافت اسلام» از اهداف شهدا به شمار می‌رود و شهادتشان عامل تحکیم وحدت است همچنین نگاه شهید فخری زاده در رابطه با هموطنانی که مذهب دیگری دارند سرشار از مهر و عطوفت و نگاهی برادرانه بود.

فرزند شهید فخری زاده در رابطه با مطالعات و رویکرد شهید بیان کرد: شهید فخری زاده مطالعات مذهبی، عرفانی و فلسفی بسیاری داشت و در این رابطه کاملاً صاحب ایده، تفکر و نوآوری بود به‌ویژه در بحث فلسفه علم مباحث خاصی داشت و یکی از تحقیقات این شهید که برای من بسیار جالب بود مراجعه ایشان به کتب محی‌الدین ابن عربی بود و یا به‌عنوان مثال به اشعار عربی حسام‌الدین چلبی علاقه داشت و کاملاً به وحدت میان شیعه و اهل تسنن معتقد بود و به دنبال راهکارهای جدیدی برای تحکیم وحدت بود.

وی در پایان با اشاره به علاقه افراد تمام ادیان به شهید فخری زاده خاطرنشان کرد: ما در این چند وقت پیام‌های زیادی از علمای مسیحی داشتیم، برای مثال پیام اسقف اعظم ارامنه را برای ما آوردند و در حال حاضر هم خدمت دوستان هم دین و هم‌کیش اهل تسنن خودمان هستیم و حتی از کشورهای غیر اسلامی هم پیام داشتیم که این نشان‌دهنده یک وحدت انسانی است که ما وقتی به سمت انسان کامل شدن حرکت می‌کنیم به فردی تبدیل می‌شویم که موردعلاقه و احترام تمامی ادیان و مذاهب است.

اخبار مرتبط

بیداری اسلامی یادگار بزرگ و ارزشمند امام خمینی (ره) است

سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح مروج مکتب فاطمی بودند

برای شهادت سردار سلیمانی از ۲ سال پیش رشده بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha