امام جمعه شهر فردوس:

نگاه جوانان به درون کشور باشد

نگاه جوانان به درون کشور باشد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام بابایی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمن برای نرسیدن انقلاب به 40 سالگی و بیانیه گام دوم انقلاب که برنامه‌ریزی برای 40 سال آینده است گفت: امیدواریم این ایام با ظهور حضرت ولی عصر عجل الله همراه شود.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی رحمه الله علیه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، اسلام و وحدت کلمه دو عامل باقی انقلاب است، افزود: امیدواریم مردم قدر آنچه که حضرت امام به ما هدیه کردند شهدا آن را به میراث گذاشتند، حفظ کنیم.

امام جمعه شهر فردوس ضمن یادآوری‌ رنج‌های و سختی‌های وارد شده به حضرت امام و یاران انقلاب بیان کرد: امام خمینی به جرم حق‌گویی تهدید به اعدام، زندان و تبعید شد و 15 سال ایشان را تبعید نمودند. 15 سال اشیان تلاش کردند تا مردم انقلابی را از راه دور هدایت کنند و نهایتا در 12 بهمن 57 به ایران بازگشتند که رهبری ایشان نهایتا منجر به پیروز انقلاب در 22 بهمن شد. امام خمینی در حدود یک دهه حیاتشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام زیرساخت‌های لازم را برای ماندگاری انقلاب و صدور آن پیش‌بینی کردند. با رحلت امام، مردم حماسه‌ای 10 میلیونی خلق کردند و پیکر ایشان را تشییع کردند. پس رحت ایشان، خلف صالح امام، رهبر معظم انقلاب سکان‌دار کشتی انقلاب شده تا ان شاءالله آن را به ساحل نجات برسانند.

وی با اشاره به دوران رهبری ایشان و پیگیری راه امام با صلابت افزود: در دوران انقلاب حتی یک قدم از مواضع امام عقب‌نشینی نشد. مسئولین معمولا از برکات انقلاب و پیشرفت‌های مادی انقلاب صحبت می‌کنند که البته به حق است، اما باید از پیشرفت‌های معنوی انقلاب نیز سخن به میان آورد. زمانی بود که شکنجه‌های ساواک، علما و مردم را معذب می‌داشت. در انقلاب رویدادهای مبارکی اتفاق افتاد. با پیروزی انقلاب تابلوی سفارت رژیم صهیونیستی به پایین آمد و سفارت فلسطین راه‌اندازی شد و به طوری کلی اتفاقات خوب زیادی افتاد و پیشرفت های زیادی حاصل شد. آنچه که امروز در دنیا اتفاق افتاده افول و شکست ابرقدرت‌ها و رشد و تعالی اسلام ناب محمدی است. ما می‌بینیم در بسیاری از کشورهایی که انقلاب کردند همه‌جا‌ نام اسلام ناب و حضرت امام برده می‌شود؛ اگر‌چه دشمن با روی کار آوردن داعش و امثال آن سعی در تخریب چهره اسلام کرد اما خوشبختانه نور انقلاب در دل‌ها تابیده و در کنار کاخ‌های سیاه و سفید نام اسلام، انقلاب و امام برده می‌شود. امیدواریم نسل جوان ما که وارث خون بیش از 200 هزار شهید ما هستند قدر انقلاب هستند و بتوانند سربازی کنند. البته ریزش‌هایی داشته‌ایم ولی خدا را شکر شاهد رویش‌های زیادی هستیم و این موضوع را در اعتکاف‌ها، راهپیمایی اربعین، مراسمات عزاداری و هیئات مذهبی می‌بینیم. پیشرفت‌های علمی ما خدا را شکر پس از انقلاب در حدی بوده کشور ما را در زمره کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته. رشد علمی کشور ما امروز 11 برابر افزایش یافته و از نظر تکنولوژی، پزشکی، علوم نانو و...پیشرفت‌ها آنقدر زیاد است که باید کتاب‌های زیادی در مورد پیشرفت‌های نظام اسلامی ما نوشته شود.

حجت‌الاسلام بابایی درپایان با یادآوری سفارش حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در مورد ولایت فقیه خاطر نشان کرد: بزرگترین نعمت، نعمت ولایت فقیه است که باید قدر آن را بدانیم. حضرت امام سفارش فرمودند که: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.». ما امیدواریم که مردم خصوصا در این دهه پیشرفت‌های مادی و معنوی انقلاب را مرور نموده و به نسل جدید انتقال دهند تا بتوانیم آرمان‌های امامین انقلاب را یکی از پس از دیگری عملی کنیم. همانطور که رهبر انقلاب جوانان را به مقاومت و قوی شدن دعوت و توصیه می‌فرمایند امیدواریم همه مردم خصوصا جوانان در جهت اقتدار نظام اسلامی بکوشند و نگاهشان به درون کشور و به فرمایشات رهبر انقلاب، نخبگان علمی و معنویمان باشد.

اخبار مرتبط

نهضت امام حسین(ع) الگوی حرکت امامین انقلاب در هدایت انقلاب اسلامی

استقرار انقلاب اسلامی ایران مدیون مجالس عزاداری امام حسین(ع) است

بیان معارف امام حسین(ع) برای جوانان نیازمند نوآوری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha