کارگروه فقهی برای ترویج فرهنگ زکات تشکیل شد

کارگروه فقهی برای ترویج فرهنگ زکات تشکیل شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه توزیع ۱۰ هزار سبد کالای معیشتی بین نیازمندان توسط شورای زکات گیلان در مصلای امام خمینی (ره) با بیان اینکه مردم ما در نوع دوستی و انجام کارهای خیرخواهانه پیشتاز هستند، بیان کرد: کمک به هم نوع وظیفه دینی و شرعی همه است که باید به آن توجه داشته باشیم.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با اشاره به تبعیت مردم از فرمایشات رهبری و حضور پرشور در جریان کمک‌های مومنانه و مواسات، گفت: مردم همچون سال‌های دفاع مقدس برای کمک به آسیب‌دیدگان از شیوع کرونا وارد میدان شدند و به همنوعان خود یاری رساندند.

وی با بیان اینکه مردم خیر ایران میلیون‌ها بسته معیشتی را در سراسر کشور بین نیازمندان توزیع کردند، افزود: نهادهای مختلفی در جریان برگزاری رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه شرکت داشتند.

حجت الاسلام مهری گیلان را یک استان الگو در زمینه زکات روستایی در سطح کشور برشمرد و عنوان کرد: روستاییان گیلانی امروز با تهیه ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش دو میلیارد تومان در این امر خیرخواهانه شرکت کردند.

وی با اشاره به تأکیدات رهبری مبنی بر بحث معرفتی و ترویج زکات و نهضت احیا و فرهنگ‌سازی این فریضه دینی، تصریح کرد: برای تحقق این امر، یک کارگروه فقهی تشکیل شده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور ادامه داد: برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه زکات نیز، شوراهای زکات استانی و شهری و روستایی در سراسر کشور در حال راه اندازی است.

اخبار مرتبط

شکاف عمیقی میان فرهنگ رسمی و فرهنگ غیررسمی وجود دارد

ایمان واقعی با درک قلبی همراه است

حوزه هنری خراسان شمالی هنر را در اختیار فرهنگ و معارف قرار دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha