جشنواره فیلم رشد کمکی برای رسیدن به اهداف برنامه درسی است

جشنواره فیلم رشد کمکی برای رسیدن به اهداف برنامه درسی است

به گزارش سراج24، نشست خبری جشنواره بین المللی فیلم رشد صبح امروز با حضور حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و سید سعید بدیعی، دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد برگزار شد.

سید سعید بدیعی دبیر جشنواره بین المللی رشد در این نشست گفت: جشنواره فیلم رشد به یک بلوغ رسیده است و از سال های بعد می توانیم شاهد رویکرد جدید باشیم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم رشد از ۲۵ تا ۲۹ بهمن اجرا می شود، افزود: با شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا امکان برای سفر به استان های مختلف نبود اما تلاش شد تا فیلم هایی با شادی و نشاط بیشتری انتخاب شوند.

بدیعی عنوان کرد: در بحث صیانت از حقوق آثار تولیدکنندگان تلاش شد تا این کار به خوبی انجام شود.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد بیان کرد: یکی از اهداف برنامه درسی این است که بچه ها را به سمت حل مسئله هدایت کند و جشنواره فیلم رشد نیز در تلاش برای کمک به همین هدف است.

وی اظهار کرد: پس از ارائه فراخوان به دلیل شناخت جشنواره در سایر کشورها در جذب فیلم دچار مشکل نشدیم و جشنواره در دو بخش بین المللی و ملی برگزار شد.

 

بدیعی تصریحی کرد: در بخش بین الملل در پنج محور داستان بلند، داستان کوتاه، پویانمایی و مستند همچنین در بخش ملی در دو محور دانشجو معلمان و دانش آموزان آثار به بخش مسابقه و داوری رسیده اند که در مجموع ۱۷۰ فیلم در بخش مسابقه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه از ۱۰ کشور مختلف آثاری را در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم رشد برای داوری داریم اظهار کرد: از ۱۰ کشور مختلف در بخش مسابقه فیلم هایی را برای داوری داشته ایم که بیشترین این فیلم ها مربوط به کشور هند است که ۳۷۸ فیلم را در این بخش دارد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد در خصوص پخش فیلم های جشنواره فیلم رشد نیز گفت: در این زمینه با صدا و سیما همکاری خوبی خواهیم داشت و به این ترتیب از چهار شبکه؛ قرآن، امید، و شبکه چهار اقدام به پخش فیلم های کوتاه خواهیم کرد در بخش بین الملل نیز به صورت مجازی در غالب وبینارهایی برای باشگاه معلمان با حضور کارگردانان و کارشناسان تربیتی اقدام به پخش فیلم ها خواهیم کرد.

بدیعی عنوان کرد: در جشنواره بین المللی فیلم رشد تلاش شده است به سمت فرهنگ سازی و تولید و استفاده از فیلم ها پیش رویم همچنین بستر بسیار خوبی برای ثبت نام افراد استفاده شده است تا به این ترتیب بتوانیم از این طریق همکاری خوبی را با فیلم سازان داشته باشیم.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد در جمع خبرنگاران گفت: پیوند بسیار خوبی بین کتاب درسی با افزودن QR کد بین تولیدکنندگان اثر اتفاق افتاد و بستر مناسبی فراهم شد تا ۷۰۰ معلم شناسایی شوند و به این ترتیب ۱۶۶ فیلم ساخته شده توسط باشگاه معلمان فیلم ساز توسط هیات داوران انتخاب شوند.

بدیعی در خصوص مشارکت ساخت فیلم های آموزشی با بنیاد فارابی افزود: فیلم هایی که با مشارکت بنیاد فارابی تولید و ساخته شده اند در جایگاه خود به عنوان نسخه آموزشی به خصوص در پایه اول در بخش ریاضی و علوم بسیار پرطرفدار و پر بیننده بوده اند.

وی بیان کرد: شورایی به عنوان صدور پروانه نمایش در حوزه فیلم های کودک و نوجوان در این بخش با محوریت های سازمان برنامه و پژوهش از این آثار حمایت خواهد کرد همچنین در خصوص سینمای جوان امسال ما ۱۰ فیلم درسی با کمک سینمای جوان ضبط کرده ایم که بر روی شبکه رشد قرار خواهد گرفت.

بدیعی در خصوص بستر لازم برای فیلم سازی دانش آموزان هنرستانی اظهار داشت: با همکاری معاونت پرورشی در ایام برگزاری جشنواره به صورت متمرکز دوره هایی را برای دانش آموزان هنرستانی در بخش های فیلمنامه نویسی، کارگردانی، تدوین برگزار کرده ایم که افراد برگزیده می توانند دوره کامل فیلمسازی را در استان خود گذرانده و به این ترتیب حائز رتبه و مدرک آموزشی در هریک از این بخش ها شوند.

اخبار مرتبط

روایت مهدی فخیم‌زاده از سینمای دینی

داوری جشنواره عکس «آیات» تمام شد

قرارگاه جهاد هنری جشنواره ققنوس راه اندازی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha