توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره):

احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن در خاورمیانه

 احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن در خاورمیانه

به گزارش سراج24، دکتر حسن جلیلی مدیر گروه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به تزریق واکسن به 56 داوطلب بیان داشت: ۱۰۰ هزار نفر داوطلب از طریق سامانه ۴۰۳۰ اعلام آمادگی کردند که با مصاحبه‌های روانشناسی و بررسی‌های مفصل گزینه‌های نهایی انتخاب شدند که روز گذشته برای 56 نفر از گروه‌های سنی متنوعی از ۱۸ تا ۵۰ سال و با تراز تحصیلی تزریق انجام شده است و در این مدت، واکنش خارج از انتظاری در ارتباط با سلامتی داوطلبان ما اتفاق نیفتاده است. امیدواریم از نیمه اسفند ماه، با جمعیت گسترده‌تری تزریق آزمایشی واکسن را انجام دهیم.

مدیر گروه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: واکسن ایرانی از ویروس کشته شده ساخته شده و در شهریورماه مرحله تست حیوانی را پشت سر گذاشته است و از زمان شروع تا کنون شبانه‌روز کار کردیم و فقط در عاشورا و در روز شهادت حضرت زهرا (س) تعطیل بودیم.

وی در ارتباط با آغاز تولید واکسن ایرانی کووایران در اردیبهشت ماه با ماهی ۱۰ میلیون دوز افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال تأسیس بزرگترین سایت تولید واکسن در خاورمیانه است و برخی کشورها درخواست خرید واکسن ایرانی را داشته‌اند.

در ادامه این بازدید امام جمعه موقت تهران با اشاره به موفقیت دانشمندان جوان و انقلابی برای ثبت این دستاورد بزرگ علمی اظهار داشت: ورود به این عرصه‌ها، یک نمونه بسیار عالی از درس جاودانه امام راحل عظیم الشأن (ره) و به تعبیری همان "ما می‌توانیم" است. مبنای "ما می‌توانیم"، کاملا الهی و توحیدی بوده و مبتنی بر توکل مؤمنانه است، یعنی این‌که انجام کارهای بزرگ را آسان می‌کند وکارهای نشدنی را شدنی می‌کند.

وی افزود: در چله پر افتخار گذشته که بر اساس همین نگاه ملت و نظام پیش آمده، چه با هدایت امام خمینی (ره) و چه با رهبری مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی ) در این مسیر شاهد دستاوردهای عظیمی هستیم . امروز و در این‌جا ما شاهد یکی از این افتخارات بزرگ هستیم، افتخاری که حال و هوای دفاع مقدس را دارد. زیرا در آن عواملی همچون: ایثار، همت، شجاعت، مهربانی، تواضع، بلندنظری و نگاه‌های بزرگ وجود دارد. یعنی همان حال و هوایی که در 8 سال دفاع مقدس وجود داشت امروز ما شاهد آن هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به عواملی که در این عرصه، مجاهدانه مشغول به فعالیت هستند گفت: شاهد حضور جوانانی هستیم که مجاهدانه پای کار آمده، ایستاده‌اند و کار می‌کنند. به همه آن‌ها تبریک عرض می‌کنیم، چه دانشمندان جوان چه عزیزان حوزه پشتیبانی و همچنین داوطلبانی که حاضر به دریافت واکسن شدند، در همه این‌‌ها می‌توان روحیه مجاهدت را دید و این جای خوشبختی دارد. تمام این‌‌ها در ترازی بالاتر در شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وجود داشت که این‌جا می‌توان آن حال و هوا را حس کرد.

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به مدیریت هوشمند و جهادی رییس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: خصوصیت مدیریت هوشمند و جهادی این هست که درک می‌کند چه زمانی و در چه موقعیتی، چه کاری را باید انجام دهد. چه بسا اگر کسی از بیرون نگاه کند با خودش بگوید چرا این‌ها به این عرصه ورود کرده‌اند ولی در واقع این ورود همان هوش انقلابی و درک صحیح از موقعیت‌هاست که الحمدالله آقای دکتر مخبر و همکارانشان از آن بهره‌مند هستند. ورود به این عرصه، ضربه به قلب سیاه شیطان و نشان دهنده شکست دشمنان در اعمال تحریم‌های ظالمانه است.

اخبار مرتبط

آغاز توزیع واکسن ایرانی آنفلوانزا/ سهم واکسن های وارداتی

ساخت واکسن ایرانی کرونا «پاستوکوآد» در انستیتو پاستور

مسئول فنی واکسن انستیتوپاستور ایران: واکسن ایرانی پاستوکواد در راه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha