تداوم طرح شهید سلیمانی تا ریشه‌کنی کرونا

تداوم طرح شهید سلیمانی تا ریشه‌کنی کرونا

به گزارش سراج24، سردارحسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان امروز در جلسه بررسی نحوه اجرای طرح شهید سلیمانی در استان کرمان اظهار داست: در طرح شهید سلیمانی همه دست‌اندرکاران نگاه جهادی داشتند و این طرح تا این لحطه عادی‌انگاری نشده و با جدیت این طرح در استان و کشور در حال دنبال شدن است.

وی با بیان اینکه زمانی موفقیت طرح شهید سلیمانی را اعلام خواهیم کرد که تعداد فوتی‌ها و بستری‌های ما به صفر برسد، افزود: 273 پایگاه فعال در سطح استان داریم که حدود ۸ هزار و ۵۰۸ بسیجی در  این طرح در گروه‌های جهادی فعال هستند که حدود 28 هزار و 502 بیمار کرونایی در این طرح شناسایی شد.

معروفی عنوان کرد: در این طرح حدود 44 هزار و 553 خانوار مورد حمایت قرار گفتند و بیش از 46 هزار سبد معیشتی توزیع ، ۳۱ هزار و ۱۰۹ بسته بهداشتی توزیع شده و 212 میلیارد ریال کمک نقدی شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بسیجیان قبل از اجرای طرح شهید سلیمانی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و کمک به کادر درمان هماهنگ بودیم و در این راستا ۲۷ مکان با هزار تخت را آماده کرده‌ایم که هنوز محفوظ است و ما این آمادگی را برای کمک در استان داریم .

معروفی با اشاره به اینکه اکنون 59 کارگاه تولید ماسک در سطح استان فعال داریم، ابراز داشت: یک‌هزار و 230  گروه جهادی با جمعیت ۸ هزار و ۵۰۸ نفر در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در استان فعال هستند .

وی تاکید کرد: یک‌هزار و ۱۴ جهاد گر در حوزه تدفین، ۴۸۸ نفر  جهادگران عمومی فعال در بیمارستان‌های استان، ۱۵۴ نفر جهادگران پزشک، ۵۷۴ نفر جهادگران پرستار، ۱۳۱ ایستگاه سلامت ۱۳۱ و ... در استان مشعول به کار هستند.

 فرمانده سپاه ثارالله کرمان افزود: از هفته بسیج تاکنون سه مرحله توزیع کمک‌های مؤمنانه داشتیم که اولویت این توزیع‌ها در مناطق قرمز، محله محور و خانه محور بود.

تاثیر طرح شهید سلیمانی در کاهش بیماران کرونایی در نقاط مختلف استان

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: در مجموع سه هزار تیم نظارتی، حمایتی و مراقبی با کمک دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و دانشگاه‌های استان، هلال احمر، بسیج و دیگر مجموعه‌های مردمی برای این طرح تشکیل شده است که 6 هزار نفردر این تیم‌ها مشعول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: ۸۶۰ بیمار قطعی کووید ۱۹ در نوک پیکان این ویروس در بیمارستان‌های استان در پیک آبان و آذر ماه داشتیم که اکنون این تعداد به ۱۱۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشکاه علوم‌پزشکی کرمان افزود: متوسط  فوتی‌های استان در هفته‌های پیک یعنی آبان و آذر ماه  ۹۸ نفر بوده که اکنون به ۱۵ نفر رسیده و بیش از ۹۰ درصد کاهش بستری بیماران قطعی کرونایی و کاهش و مرگ و میر را در استان داشتیم که این از برکات این طرح است.

اویسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای این طرح ۶۰ درصد میزان بستری‌ها و سرپایی بیمارستان‌ها و ۸۰ درصد فوتی‌ها در شرق استانم کاهش یافته است و رعایت اصناف از ۷۰ درصد به ۹۲ درصد و رعایت پروتکل‌ها توسط مردم  از ۵۹ درصد به ۸۸ درصد افزایش یافته است.

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان اظهار داشت: با اجرای طرح شهید سلیمانی در سیرجان ۷۳ درصد بستری بیماران در بیمارستان‌ها کاهش یافت و تعداد بستری‌ها از ۲۳۶ نفر به ۳۶ نفر کاهش پیدا کرده اما به تدریج بستری‌ها افزایش پیدا کرده و اکنون نزدیک ۶۰ نفر بیمار بستری کوید ۱۹ در سیرجان داریم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: از ابتدای کووید ۱۹ تاکنون بیش از ۶ هزار مورد مثبت در جنوب استان داشتیم و ۲۶۰ فوتی از ابتدا تاکنون داشته‌ایم، خوشبختانه ما در حوزه دانشکاه علوم پزشکی جیرفت تنها یک ‌پیک آن هم در تیر و مرداد ماه داشتیم.

عید پاک در کشور با اجرای طرح دوم شهید سلیمانی

شاهین محمدصادقی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اظهار داشت: دلیل وجود حکومت، خدمت به مردم است و باید کاری برای مردم انجام دهیم، ما امروز در سطح بین‌المللی از جایگاه ممتازی برخوردار هستیم.

وی گفت: اگر دشمن با همه عربده‌کشی‌های خود جرأت تعرض به آب و خاک ما نمی‌کنند به دلیل اینکه از همه ظرفیت‌های ما خبر دارند و همه این ظرفیت‌ها زمانی کاربرد خواهد داشت که  پشتوانه مردمی داشته باشد و این پشتوانه زمانی به وجود می‌آید که به مردم خدمت شود.

محمدصادقی تصریح کرد: در پیک قبلی، روزانه حدود 500 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در کشور فوت می‌کردند و در طرح شهید سلیمانی با همکاری همه تعداد مبتلایان به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرد و پیش‌بینی‌های مراکز بین‌المللی در تعداد فوتی‌های کرونایی ایران تحقق نیافت.

وی با اشاره به اینکه هجمه ویروس و بیماری کرونا به حدی زیاد بود که کادر درمان به تنهایی قادر به مواجهه با آن نبود، افزود: بسیج به عنوان نیروی کمکی به کمک  کادر بهداشت و درمان آمد و وظیفه خود را به خوبی انجام داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به اینکه حاج‌قاسم هیچ کاری را نیمه‌تمام رها نمی‌کرد، عنوان کرد: باید طرح شهید سلیمانی در کشور تا روزی که کرونا به صورت کامل ریشه‌کن نشده، ادامه داشته باشد.

محمدصادقی افزود: به دنبال این هستیم که مرحله دوم طرح شهید سلیمانی را در ابتدای اسفندماه سال جاری اجرا کنیم البته صحبت‌های اولیه آن با معاونین وزیر بهداشت انجام شده اما منتظر آن هستیم که با وزیر بهداشت به توافق نهایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم داریم در مرحله دوم این طرح، طی دو هفته 700 هزار نفر رهگیری و افراد آلوده را شناسایی و تحت درمان قرار دهیم تا بتوانیم عید نسبتا پاکی را برای مردم رقم بزنیم.

اجرای گام دوم طرح شهید سلیمانی بسیار مفید خواهد بود

علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز با اشاره به هم‌افزایی مجموعه‌های مدیریتی استان کرمان برای کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: اجرای گام دوم این طرح کار بسیار خوب و مفیدی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب در همه دولت‌ها به زیرساخت‌های پزشکی کشور توجه شده و در این دولت هم توجه ویژه‌ای شده است، عنوان کرد: با کمک‌های مردمی زیرساخت‌های موثر پزشکی ما بیشتر تقویت شد.

استاندار کرمان افزود: جمهوری اسلامی کشور ساختارهای موثری دارد و کشورهای منطقه از ما در برخی زمینه‌ها الگو گرفتند و این طرح شهید سلیمانی یک ساختار جدید است.

حمایت‌های خوب از طرح شهید سلیمانی در کرمان

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار داشت: اگر یک مقدار کرونا با کم‌توجهی مواجه شود، خدای نکرده زحماتی که تا کنون کشیده شده و نام شهید سلیمانی که باعث افتخار ما است تحت تاثیر رفتاری قرار گیرد که مجدد هزینه برای کشور داشته باشد.

وی گفت: در استان کرمان در زمینه طرح شهید سلیمانی حمایت‌ها و کارهای خوبی شکل گرفته است و بنگاه‌های اقتصادی استان و نمایندگان مجلس در این زمینه حمایت‌های زیادی انجام داده‌اند.

پورابراهیمی ابر از داشت: واحدهای صنفی همکاری خوبی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ... داشته‌اند و جا دارد واقعا از مجموعه اصناف تشکر کنم خیلی‌ها هزینه‌های گزافی برای آنها ایجاد شد اما با همه این تفاسیر همکاری کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بابت این طرح در استان‌های کشور یکسری هزینه‌هایی انجام شده با توجه به اینکه یک میلیارد دلار اعتبارات مربوط به مدیریت کرونا با درخواست ریاست جمهوری و تایید مقام معطم رهبری صورت گرفته، گزارشی از وضعیت تخصیص این‌ منابع و حمایت‌هایی که باید در این زمینه صورت می‌گرفته به صورت کامل و جامع ما در اختیار نداریم و لازم است در این زمینه یک گزارش جامعی به جهت زیرساخت‌هایی که در این زمینه لازم است داشته باشیم.

پورابراهیمی بیان کرد: عید نوروز نزدیک است واحدهای صنفی که نزدیک یک سال درگیر هستند اگر کمکشان نکنیم، نمی‌توانیم انتطار داشته باشیم که همراهی آنها را به صورت کامل و جامع داشته باشیم و لازم است در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از واحدهای صنفی حمایت به‌عمل آید.

اخبار مرتبط

نماز جمعه این هفته کرمانشاه برگزار نخواهد شد

اعتراض کانون مداحان مازندران به بی تدبیری و لغو آیین های مذهبی

هیئت های مذهبی بهترین مجریان پروتکل های بهداشتی در مراسم ها هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha