فساد گسترده و سیستمی در کشور وجود ندارد

فساد گسترده و سیستمی در کشور وجود ندارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حسن درویشیان شنبه شب در جلسه با تعدادی از سرمایه گذاران که در بندر چابهار برگزار شد، اظهار داشت: بازدید از واحدهای تولیدی و شنیدن مشکلات سرمایه گذاران یکی از موضوعاتی که در سفره‌های استانی از جمله اولویت‌های مهم من و دیگر مسئولان سازمان بازرسی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد استان سیستان و بلوچستان افزود: البته باید برخی از زیرساخت‌های در منطقه مکران فراهم شود که یکی از زیر ساخت‌ها تکمیل خط آهن چابهار به زاهدان است که باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه با تکمیل زیرساخت‌ها قطعاً توسعه استان سیستان و بلوچستان هم سریع‌تر می‌شود، ادامه داد: قطعاً وعده‌هایی که مسئولان در این خصوص داده‌اند اگر کوتاهی شده باشد، طبق مقررات با آنها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این راستا هر جایی ترک فعل و وظیفه انجام شده باشد با مدیر مربوطه برخورد می‌شود، گفت: همکاران ما در استان‌ها نیز موظف هستند که موضوع حمایت از تولید ملی و واحدهای تولیدی را به طور جدی پیگیری کرده و مشکلات این افراد را با حضور مسئولان مرتبط پیگیری و برطرف کنند.

حجت الاسلام درویشیان با اشاره به اینکه در زمینه پرونده‌های فساد اداری، بدون تردید مسئولان هم بدون نقش نیستند، تصریح کرد: اما اعتقاد ما این است که اکثر مدیران ما مدیران متدین و متعهدی هستند.

وی با اشاره به اینکه نقض برخی از قوانین یکی از تخلفات مدیران است، گفت: البته در برخی از موارد فساد هم وجود دارد اما این فساد به هیچ عنوان گسترده و سیستمی نیست و در واقع عامل آن ساختارهای ناکارآمد و فساد زا است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد پروژه فرودگاه چابهار نیز گفت: این پروژه یک طرح ملی است و پرونده‌ای در سازمان بازرسی در این زمینه تشکیل شده که به زودی با دعوت از طرفین و اندیشیدن راهکارهای لازم مشکل حل می‌شود.

اخبار مرتبط

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

رسوایی وزیر دفاع آلمان سوژه رسانه‌ها شد

محمود احمدی‌نژاد «دروغ» می گوید

0 نظر

ارسال نظر

capcha