خاطرات ۴ شهید روحانی یزد منتشر شد

خاطرات ۴ شهید روحانی یزد منتشر شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علیرضا نجیمی با بیان اینکه روحانیون بیشترین نقش را در دوران دفاع مقدس ایفا کردند، اظهار داشت: بیش از هزار طلبه در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند که ۱۳۱ نفر از آنها به فیض شهادت رسیدند.

وی افزود: نقش روحانیون در دوران جنگ تحمیلی بر همه روشن است به نحوی که در این دوران چهار روحانی یزدی جانباز و یک روحانی نیز در زمره آزادگان قرار گرفتند.

نجیمی از چاپ چهار کتاب خاطرات شهدای روحانی یزد شامل شهید استانی، شهید هاشمی، شهید ساعتیان و شهید صدوقی خبر داد و گفت: خاطرات شهدای روحانی دیگر نیز جمع آوری شده و در قالب یک کتاب چاپ می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی همچنین از اجرای طرح منبر صلواتی در یزد در قالب کنگره بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد خبر داد و عنوان کرد: در راستای این طرح که یکی از طرح‌های چهل‌گانه گنگره ملی شهدای استان است، ۴ هزار منبر صلواتی به نیت شهدای استان برپا می شود.

نجیمی عنوان کرد: برای برگزاری این منبرها تصاویر ۴ هزار شهید استان چاپ و آماده شده و برای برپایی منبرهای صلواتی به شهرستان های استان فرستاده شده است.

وی با اشاره به طرح «پای درس شهدا» افزود: در این طرح که با همراهی خانواده های شهدا اجرا می شود، ۱۳۱ کرسی شهید با حضور طلبه ها و خانواده شهدا برگزار می شود که در این طرح خانواده ها از سیره شهدای خود به طلبه های نسل امروز می گویند.

اخبار مرتبط

انتشار ۳۰ عنوان کتاب درباره فرماندهان شهید استان قم

معرفی کتاب«بیت طوبی»

یهودستیزی؛ واقعیت یا دستاورد سیاسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha