تحول اصلی در عرصه فرهنگی هنوز در دانشگاه ها شکل نگرفته است

تحول اصلی در عرصه فرهنگی هنوز در دانشگاه ها شکل نگرفته است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مصطفی رستمی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، این استان را از استان‌های با سابقه در عرصه فضای دانشگاهی دانست.

وی گفت: در طول یک سال گذشته بیماری کرونا در عرصه‌های دانشگاهی تأثیر گذاشته و در بعضی از بخش‌ها فرصت‌هایی ایجاد کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه برنامه‌های معرفتی آیت الله فلاحتی در دانشگاه در راستای ایجاد سرمایه اجتماعی تأثیرگذار است، تصریح کرد: تحول اصلی در عرصه فرهنگی هنوز در دانشگاه‌ها انجام نشده و در این راستا می‌توانید مطالبه گر باشید.

ساختن نیروهای در تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه حائز اهمیت است

نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین میلاد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: گیلان دارای ۹ دانشگاه است و دانشجویان بسیاری در آن تحصیل می‌کنند.

آیت الله فلاحتی به تحصیل ۳۳ هزار دانشجو تنها در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان اشاره کرد و افزود: در رشته‌های پزشکی متخصصان و فوق متخصصان بسیاری در استان داریم و در بعضی از عرصه‌ها پیشگام هستیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در گیلان با دو عرصه علمی حوزه و دانشگاه مواجه ایم، تصریح کرد: علاقمندم در کنار استادان و دانشجویان دانشگاه و حوزه باشم.

آیت الله فلاحتی هدایت معنوی، پاسخ به شبهات و سلوک معنوی با دانشجویان از برنامه‌های تشکل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خواند و بیان کرد: سلوک معنوی دانشجویان در دانشگاه‌ها نباید فراموش شود زیرا انقلاب ما اسلامی محسوب می‌شود و ورود فرهنگی در دانشگاه‌ها مد نظر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در فضاهای تربیتی، علمی و دینی تمام رفتارهای انسان باید منطبق بر مبانی اخلاقی باشد، خاطرنشان کرد: حیث مبلغ دین بودن و رابطه حوزه و دانشگاه در نهادهای دانشگاهی نباید فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر مطرح کردن دین به زیبایی در جامعه تاکید کرد و گفت: بعد اخلاقی و رفتاری دانشجویان در دانشگاه‌ها باید مورد توجه باشد زیرا ریزش‌ها معلول بی توجهی به زیربناهای فکری و اخلاقی است.

آیت الله فلاحتی، ساختن نیروها در تراز انقلاب اسلامی را حائز اهمیت عنوان کرد و یادآور شد: سلوک معنوی دانشگاهیان اثرگذار است.

اخبار مرتبط

رضایت شهدا در کنار مقام معظم رهبری بودن است

اولویت کشور مقابله همه جانبه با بیماری منحوس کرونا است

پوشش واکسیناسیون در قم بالاتر از میانگین کشور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha