مکتب حضرت فاطمه (س) باید الگوی تربیتی فرزندان باشد

مکتب حضرت فاطمه (س) باید الگوی تربیتی فرزندان باشد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین اکبر قیامی روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از بانوان موفق و برگزیده پویش ملی شکوه مادری با بیان اینکه هدف از ایجاد کانون‌های بانوان و خانواده در سراسر استان تبلیغ و ترویج معارف اسلامی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت به بانوان است، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) می‌تواند در راه کسب معارف و ولایت مداری بانوان الگوی مناسب و شایسته ای قرار گیرد تا بانوان با مطالعه زندگی آن حضرت به ویژگی‌ها و خصلت‌های ارزشمند این بانوی بزرگ اسلام پی ببرند.

وی به توصیف شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س) در دین اسلام پرداخت و افزود: بزرگترین ویژگی این بانوی بزرگ اسلام دفاع از حریم ولایت بود که در این راه تا آخرین قطره خون ایستادگی کرده و به شهادت رسیدند.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان اردبیل حضرت فاطمه زهرا (س) را شهیده راه ولایت و امامت عنوان کرد و گفت: زمانی که امیر مؤمنان حضرت علی (ع) در تنگنای سخت دشمنان خود مورد ظلم و ستم قرار گرفت حضرت زهرا (س) از راه امامت و ولایت دفاع کرده و به تبلیغ و نشر فضائل دینی در جامعه پرداخت.

حجت الاسلام قیامی بر الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا (س) در جامعه توسط بانوان مسلمان تاکید کرد و افزود: بانوان باید با قلم و اندیشه خود در مجامع علمی و فرهنگی حضور پیدا کرده و در این راه به تبلیغ و نشر ارزش‌های والای انقلاب و از ولایت فقیه بپردازند.

مادران فرزندان خود را با مکتب تربیتی حضرت زهرا (س) پرورش دهند

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان اردبیل با اشاره به اینکه مهم‌تری وظیفه مادران تربیت فرزندان شایسته و ولایت مدار است گفت: حضرت زهرا (س) می‌تواند بهترین الگوی تربیتی برای بانوان باشد چرا که فرزندان این بانوی بزرگوار اسلام در تاریخ از خود نام نیک و مکتبی علوی برجای گذاشتند.

وی تصریح کرد: حضرت زینب (س) که در مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) تربیت یافته بود با قدم نهادن در راه زنده نگه داشتن دین اسلام با امام زمان خود بیعت کرده و پرچم دار نهضت کربلا لقب گرفت.

حجت الاسلام قیامی نقش بانوان را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و گرایش جوانان به راه ولایت بسیار تأثیر گذار دانست و گفت: اگر محیط خانه و خانواده سرشار از تربیت دینی و اصول زندگی اهل بیت باشد هیچ جوانی از راه و شیوه تربیتی اسلامی گمراه نخواهد شد.

برگزاری پویش ملی شکوه مادری با معرفی ۸ بانوی موفق در اردبیل

ندا عظیمی مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی استان اردبیل با بیان اینکه این پویش به همت بنیاد کرامت رضوی در سراسر کشور اجرا شده است افزود: بر اساس این پویش ملی بانوان زیر ۴۰ سال که صاحب ۳ یا بیشتر فرزند بوده اند و همچنین در عرصه‌های مختلف علمی پژوهشی و اجتماعی موفقیت کسب کرده اند تجلیل و قدردانی می‌شود.

وی هدف از اجرا شدن این طرح را شناسایی و معرفی بانوان موفق در جامعه عنوان کرد و گفت: هشت بانوی موفق و فعال در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزیده استانی پویش ملی شکوه مادری قرار گرفتند و امیدواریم با اجرا شدن این طرح فرهنگ فرزند آوری و تربیت فرزندان سالم و صالح در جامعه اجرایی شود.

اخبار مرتبط

آستان قدس رضوی محل رویش شرکت‌های دانش‌بنیان شده است

پویش فرزندان میرزا

اعلام آمادگی آستان قدس برای اختصاص رواق‌های حرم رضوی جهت واکسیناسیون عمومی

0 نظر

ارسال نظر

capcha