پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب مرهون نعمت ولایت فقیه است

پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب مرهون نعمت ولایت فقیه است

به گزارش سراج24، آیت الله حسین نوری همدانی چهارشنبه صبح در پیامی تصویری به همایش علمی بصیرتی اساتید، مدیران و نخبگان بسیجی حوزه علمیه قم که با شعار «حوزه تحول خواه و تمدن ساز» در مصلی قدس قم برگزار شد، با تبریک میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) به ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و با قرائت آیه ۲۶ سوره انفال گفت: یکی از نعمت‌های بزرگ پروردگار این است که به ما یاری کرد تا علی رغم قدرت کمی که داشتیم، طاغوت را شکست دهیم.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب، مردم از لحاظ فرهنگی دچار نوعی خود کم بینی و ذلت در برابر استکبار و غرب بودند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی به ظرفیت‌های خود پی بردند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد، بیان کرد: ما در آن روزگار از لحاظ اقتصادی به تمام معنا وابسته بودیم و اقتصادمان متکی بر نفت بود و غربی‌ها همه منافع ما را چپاول می‌کردند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: همچنین از لحاظ سیاسی نیز اراده‌ای از خود نداشتیم و عزل و نصب‌هایمان را آمریکایی‌ها و غربی‌ها انجام می‌دادند، اما انقلاب اسلامی به صحنه آمد و این حقارت‌ها را کنار زد و ایران اسلامی را از لحاظ فرهنگ، اقتصاد، سیاست و توان دفاعی تقویت کرد.

وی پیشرفت‌های علمی کشور در طول انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه امروز بالاترین نعمت خداوند، نعمت ولایت است، ابراز کرد: همه این پیشرفت‌ها و دستاوردها مرهون نعمت ولایت هستیم، از همین جهت امام راحل فرمودند برای حفظ انقلاب اسلامی باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهتمام روایات نسبت به قدردانی از نعمت ولایت مطرح کرد: امروز باید بدانیم که اگر قدردان نعمت ولایت نباشیم و نسبت به آن کفران بورزیم، همه نعمات و آسایش خود را از دست خواهیم داد، زیرا این ولایت است که کشتی انقلاب اسلامی را در طوفان‌های سهمگین حفظ کند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب از آن جهت که در مقام ولایت قرار دارند توانسته‌اند کشتی انقلاب اسلامی را از طوفان‌های سهمگین و خطرناک نجات داده و به ساحل امن برسانند.

اخبار مرتبط

آیت الله علوی گرگانی: اشعار با مضامین عالی در دل مردم می نشیند

ولایت فقیه همان ولایت پیامبر اکرم (ص) است

مسئولان به دادِ خوزستان برسند

0 نظر

ارسال نظر

capcha