علما پاسدار دین باشند/ تشریح ویژگی‌های سربازان امام زمان

علما پاسدار دین باشند/ تشریح ویژگی‌های سربازان امام زمان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری عصر امروز در همایش رهروان فاطمی که با حضور طلاب و روحانیان استان در امامزاده سید عباس بجنورد برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به رسالت حوزویان، اظهار کرد: همه ما باید پاسدار این دین و مکتبی باشیم که از آسمان بر نبی مکرم اسلام (ص) نازل و وحی شد و اکنون به ما به ارث رسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه بعد از پیامبر (ص) و ائمه (ع) ادامه کار بر روی دوش علما گذاشته شده است، گفت: امام عصر (عج) در دوران غیبت صغری به‌صورت ویژه عالمانی را انتخاب کرده و آن‌ها را نماینده خویش در اداره امور شیعیان، بیان احکام و تبلیغ و نشر دین قرار دادند و بعد از دوره علمای نایب خاص، این بار را به‌صورت عام بر روی دوش همه علما گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه این علما و فقها باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند، افزود: عالمانی که مهذب، آشنای به دین و شجاع در بیان حقایق باشند جانشینان امام عصر (عج) هستند؛ علما و طلاب و روحانیانی که برای دین و ائمه (ع) و امام زمان (عج) سربازی می‌کنند تا دین زنده بماند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: حدود هزار و ۲۰۰ سال بعد از ائمه و عدم حضور فیزیکی این امامان معصوم در جامعه، علما نگذاشتند چراغ دین خاموش شود و اگرچه قصه علما بالا و پایین زیادی داشته در زمان‌هایی با حکومت‌های ظالمی مواجه شدند که مخالف تبلیغ دین بودند؛ اما علما در همه این مقاطع و پستی و بلندی‌ها مقاوم و مستحکم در صحنه ایستاده و صحنه را خالی نکردند.

امام جمعه بجنورد گفت: علمای بزرگ با همه سختی‌ها و زندان رفتن‌ها هیچ‌وقت علم دین را زمین نینداختند و آن را به نسل فعلی رساندند.

وی در انتها بیان داشت: خدا را شاکر هستیم که این تلاش‌های علما در زمان امام راحل به ثمر نشست و بالاخره بعد از حدود هزار و ۲۰۰ سال حکومتی ولایی ایجاد شد که ادامه حکومت نبی مکرم اسلام (ص) و امام علی (ع) است.

اخبار مرتبط

شیخ صدوق (ره)؛ عالمی که با دعای امام زمان (عج) بدنیا آمد

عمر «شهید مطهری» وقف ترویج دین اسلام و آرمان های انقلاب شد

مسجدالنبی (ص) پس از ۱۴ ماه مفروش شد + عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha