در گفتگو با امام جمعه شهر جورقان مطرح شد:

هرجا که تفکر اخلاص باشد کشور آباد می‌شود

هرجا که تفکر اخلاص باشد کشور آباد می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به مشکلات اقشار مختلف مردم قبل از انقلاب، تببین و بازگویی خاطراتی که در حافظه بزرگترها و افرادی که درآن سال‌ها زیسته‌اند را یکی از راه‌های دیگر شناخت خدمت‌های انقلاب به مردم و جلوگیری از سیاه‌نمایی عنوان نمود و گفت: ما به برکت خون شهدا به خیلی از آرمان های انقلابمان رسیده‌ایم. به طور مثال رییس جمهور سابق آمریکا خطاب به عربستان سعودی گفت ما اگر یک هفته از شما حمایت نکنیم سرنگون خواهید شد. این در حالی است که نه تنها از ما حمایت نکردند بلکه 41 سال است با ما مخالفت نموده و به قول خودشان همه گزینه‌هایشان نیز روی میز بوده و هست. این گزینه‌ها شامل 8 سال جنگ علیه مردم، تحریم و... بود. اگر فقط بخواهیم در مورد 8سال دفاع مقدس بررسی نماییم می‌بایست خیلی از ابعاد آن را بازگو نماییم. جنگ علیه ما جنگ جهانی بود که این موضوع از تعداد اسیران زیادی که از کشورهای مختلف گرفتیم کاملا مشخص است. اگر با برخی از کشورهای دیگر این رفتارها می‌شد، آن کشورها خیلی سخت می‌توانستند دوباره قد علم کنند. ولی الحمدلله می‌بینیم همین 8سال دفاع مقدس برکات و پیشرفت های زیادی را در بر داشته است. پیشرفت‌های مختلف در حوزه‌های موشکی، پهپادی، فناوری‌های فضایی و... نمونه‌هایی از این برکات هستند. البته ما باید قدردان زحمات افرادی که این کارها را انجام دادند نیز باشیم. 

امام جمعه جورقان افزود: برخی سؤال می‌کنند چرا ما پیشرفت‌هایی در حوزه موشکی داشتیم و حتی موشک‌های نقطه زن داریم ولی در بعضی از موضوعات مانند خودروسازی هنوز مشکلاتی داریم؟ پاسخ این است که مشکل از روحیه برخی افراد است. 

حجت الاسلام با ذکر مثالی در مورد نقش مادر در خانواده گفت: رابرت مرداک که یکی از افراد سرشناس رسانه‌ای غرب است می‌گوید، برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد. او در ادامه صحبت می‌گوید که من می‌خواهم موضوع مادر را هدف قرار دهم. چون در ایران مادر خانواده همه چیز را بدون هیچ‌گونه مزد و چشم‌داشتی انجام می‌دهد. این یعنی روحیه اخلاص! تفکر اخلاص در این 41 سال پس از پیروزی انقلاب در هرجایی از کشور که بوده، آن قسمت را آباد کرده ولی اگر به جای اخلاص، اختلاس جایگزین شد برخی از این مسائلی که در جامعه هست را شاهد خواهیم بود.

پوی در پایان گفت: سعی کنیم اخلاص در کار را در جامعه خود تداعی کنیم. یکی از برکات انقلاب همین است که زمینه سازی برای حضور افراد مخلص فراهم شده است. به قول یکی از بزرگان شرایط برای اینکه جوانان ما مثل شهید سلیمانی‌ها و شهید حججی‌ها شوند به برکت انقلاب فراهم شده است. این یعنی هم‌اکنون زمینه رشد در زمینه های مختلف در جامعه کنونی برخلاف قبل از انقلاب که کسی جرأت نمی‌کرد در مورد اینگونه مسائل صحبت کند فراهم است.

اخبار مرتبط

آیین رونمایی از کتاب «سبک زندگی مردم ایران به روایت والدین شهدا» برگزار شد

ایرانیِ زندانی در سوئد مورد خشونت و شکنجه قرار گرفته است

«حسینیه ایران» در سیما به راه می‌افتد

0 نظر

ارسال نظر

capcha