خانواده‌های ۱۲۰ شهید مفقودالاثر سمنان؛ همچنان چشم‌انتظار

خانواده‌های ۱۲۰ شهید مفقودالاثر سمنان؛ همچنان چشم‌انتظار

به گزارش سراج24، سرهنگ محمدحسن سلامی صبح امروز در جلسه هماهنگی پیگیری امور شهدای مفقود استان سمنان که با حضور نمایندگان نیروهای مسلح و مسؤولان استان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شهدای مفقود، فداکارترین، مخلص‌ترین و گمنام‌ترین رزمندگانی بودند که برای اسلام و انقلاب تا پای جان فداکاری کردند.

سلامی ادامه داد: تلاش طاقت‌فرسا برای یافتن پیکرهای شهدا و بازگرداندن شهدا به خانواده‌هایشان، تشییع و خاک‌سپاری، تکریم و تعظیم مقام شهدا و سپاسگزاری از خانواده شهدا سرمنشأ آثار و برکات فراوان در کشور است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان افزود: تفحص پیکر شهدا موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود و امروز وظیفه داریم تا راه شهدا را به‌درستی ادامه دهیم و ارزش‌های آن‌ها حفظ کنیم.

وی گفت: استان سمنان دارای ۱۲۰ شهید مفقودالاثر ‌است که تاکنون ۸۰ درصد نمونه‌برداری از دی.ان.ای خانواده‌های شهدای مفقودالاثر استان انجام شده است که مابقی آنها به زود انجام خواهد شد.

سلامی افزود: سپاه پاسداران استان سمنان از سال‌های گذشته اقدامات ارزشمندی از جمله گرفتن دی.ان.ای از خانواده‌های مفقودان را شروع کرده و امیدواریم در چهلمین سال دفاع مقدس نمونه‌برداری از خانواده شهدا را به پایان برسانیم و کار به کمیته جست‌وجو سپرده شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: با همکاری سپاه و بسیج، ارتش، ناجا و جهاد استان پس از مشخص شدن آمار دقیق شهدای مفقود استان، کمیته بازخوانی عملیات‌ برای دریافت اطلاعات نقطه‌ای تشکیل خواهد شد که هر چه سریع‌تر شهدای مفقود استان سمنان تعیین تکلیف شوند.

اخبار مرتبط

جزئیات جدید «نیویورک‌تایمز» از نحوه ترور شهید فخری‌زاده

رئیس بنیاد شهید درگذشت پدر3 شهید را تسلیت گفت

قصه شنیدنی عاشقی جوانی از دیار سید جلال‌الدین

0 نظر

ارسال نظر

capcha