مداحان در تزریق روحیه خودباوری و ایجاد امید و نشاط پیشگام باشند

مداحان در تزریق روحیه خودباوری و ایجاد امید و نشاط پیشگام باشند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی عصر دوشنبه در جمع مداحان و شاعران بسیجی استان مرکزی اظهار کرد: خوشبختانه امروز به برکت انقلاب اسلامی مداحان جایگاه ویژه ای در کشور دارند چراکه در کنار مبلغین می‌توانند بسیار اثر گذار باشند و امروز یکی از وظایف مهم آنها هویت سازی با رویکرد اسلام ناب محمدی و در راستای انقلاب است.

وی افزود: یکی از دیگر وظایف مهم مداحان در سالگرد چهل و دومین پیروزی انقلاب اسلامی تبیین دستاوردها و شناساندن جایگاه انقلاب اسلامی است که باید در همه ابعاد مورد توجه باشد. امروز جامعه نیازمند تزریق روحیه خودباوری، ایجاد امید و نشاط در جامعه است که مداحان و تریبون داران باید در این راستا پیشگام باشند چراکه انقلاب اسلامی انقلاب امید و توجه به مستضعفین است و مداحی در تراز انقلاب جای می‌گیرد که ابتدا در تراز اسلام ناب محمدی باشد.

مکتب امام خمینی (ره) در سراسر عالم گسترش پیدا کرده است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله ادامه داد: امروز به کوری چشم دشمنان انقلاب مکتب امام خمینی (ره) در سراسر عالم گسترش پیدا کرده و این نتیجه عنایات‌های خداوند متعال، توجهات حضرت ولیعصر (عج)، هدایت‌های مقام معظم رهبری و هوشمندی و همراهی مردم است. انقلاب اسلامی بستر و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) پس از سال‌ها فراهم کرد و امروز دشمنان انقلاب که در حرکت جهشی انقلاب مانع تراشی می‌کنند به دنبال تأخیر انداختن ظهور حضرت مهدی (عج) هستند.

حجت الاسلام عبدی گفت: مداح در تراز انقلاب اسلامی ویژگی‌ها و شاخصه‌های زیادی دارد و اگر امروز مداحان می‌خواهند خود را در این جایگاه قرار دهند باید همواره چشم و گوششان به بیانات مقام معظم رهبری باشد. یکی از مهمترین وظایف امروز مداحان و مبلغین توجه به جنگ نرم دشمنان برای از بین بردن کانون خانواده است چراکه دشمن سرمایه گذاری زیادی برای این مسئله انجام داده و مداحان باید در ترویج اخلاق و سبک زندگی اسلامی پیشگام باشند.

وی بیان کرد: مداحی یک فرصت بسیار ارزشمند برای تحقق اهداف عالی انقلاب اسلامی است که اگر به درستی از آن استفاده شود قطعاً معجزه آفرین خواهد شد و امروز جامعه مداحان و خصوصاً بسیج مداحان باید در راستای تربیت نیرو و کادر سازی برای انقلاب سرمایه گذاری کنند. انقلاب اسلامی بر پایه اسلام ناب محمدی، ولایت فقیه و مردم سالاری دینی است و در طول این چهل و دو سال به وضوح دیدیم که دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به این سه عنصر دریغ نکرده و لذا مداحان باید برای تقویت اعتقادات مردم با محوریت این سه عنصر اساسی اثرگذار باشند.

ولایت فقیه خیمه انقلاب اسلامی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله تاکید کرد: ولایت فقیه خیمه انقلاب اسلامی است و امروز آن چیزی که توانسته تمام راهبردهای دشمنان هم در داخل و هم منطقه با شکست مواجه کند هوشمندی و درایت مقام معظم رهبری است که باید اولاً خدا را شاکر باشیم و دوماً قدر این شرایط را به خوبی بدانیم.

حجت الاسلام عبدی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان انقلاب راه مقاومت و ایستادگی بر روی ارزش‌ها را با اقتدار و قوت طی خواهد کرد و تغییر افراد در مدیریت‌های کشورهای غربی ذره‌ای نمی‌تواند در اعتقادات و حرکت ملت ایران اثرگذار باشد چراکه ذات دشمنان دشمنی و توقف حرکت انقلاب اسلامی است.

وی افزود: مداحان باید در راستای بصیرت افزایی و هوشیاری مردم نسبت به توطئه‌ها و شگردهای دشمنان بیشتر توجه داشته باشند چراکه دشمنان روزی با دست‌های چدنی و روزی با دست‌های مخملی می‌خواهند اهداف شوم خود را پیش ببرند. خوشبختانه امروز به برکت انقلاب اسلامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در کشور فراهم شده که اگر مدیریت درست و با رویکرد انقلابی و جهادی محقق شود قطعاً بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله بیان کرد: امروز جوانان ایران اسلامی با راه و مکتب شهید سلیمانی به خوبی آشنایی دارند و در طول این یک سال گذشته از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی نشان دادند راه پرافتخار این بزرگ مرد را ادامه می‌دهند و لذا باید همه تلاش کنیم مکتب شهید سلیمانی در کشور به یک فرهنگ جاری تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نشاط و معنویت دو رکن اصلی زندگی مشترک

نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

طرح نشاط فرهنگی در بقاع متبرکه گلستان اجرا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha