آیت الله نوری همدانی:

امام خمینی(ره) با پشتوانه فقهی خود انقلاب اسلامی را به ثمر رساند

امام خمینی(ره) با پشتوانه فقهی خود انقلاب اسلامی را به ثمر رساند

به گزارش سراج24، آیت الله نوری همدانی در دیدار جمعی از طلاب مدرسه علمیه دارالسلام تهران ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ولادت حضرت امام خمینی (ره)، شغل طلبگی را شریف‌ترین و بهترین شغل‌ها و طلبگی آن را یک افتخار برای هر طلبه دانست و افزود: اسلام به کادر سازی توجه ویژه دارد و کادر سازی در قالب طلبگی شرافت بالایی دارد و همه ما باید به این شرافت شغلمان افتخار کنیم و بای د این فرصتی که برای ما فراهم شده را قدر بدانیم.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های مناسب این مدرسه افزود: به برکت حضور مرحوم آیت الله مجتهدی (ره) فضای مناسبی در تهران برای تلاش‌های علمی طلاب فراهم شده است.

این مرجع تقلید ضمن توصیه طلاب جوان به اخلاص، جدیت و اراده در امورات علمی، التزام به تهجد و نماز شب و انس با نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، تاکید کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث علمی طلاب، توجه با ادبیات و تسلط بر آن است و در این زمینه باید تلاش جدی شود چرا که بیان و نگارش هر دو محتاج ادبیات است.

وی افزود: طلاب و فضلای حوزه باید به جایگاهی برسند که بتوانند کرسی‌های علمی در مجامع علمی و دینی جهان را پر کرده و پاسخگوی نیاز فراگیر مردم باشند و این جایگاه به جز با تلاش و اراده بسیار در فقه و فقاهت میسر نخواهد شد و اگر حضرت امام خمینی (ره) توانست این چنین انقلاب عظیمی را به ثمر برساند با تکیه بر پشتوانه عظیم فقاهتی ایشان بود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهتمام طلاب برای رسیدن به مراتب بالای معنوی گفت: طلاب جوان اگر می‌خواهند به مراتب بالای معنوی و علمی برسند ضمن اهتمام در ترک معاصی، ثواب اعمال نیک و خیر خود را به وجود مقدس امام عصر (عج) هدیه نموده و به توسل مستمر با آن حضرت اهتمام ویژه داشته باشند.

در ابتدای این جلسه مدیر مدرسه دارالسلام تهران گزارشی از فعالیت علمی و اجتماعی این مدرسه ارائه داد و پس از آن تعدادی از طلاب ضمن عمامه گذاری به دست حضرت آیت الله نوری همدانی، به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

اخبار مرتبط

صدور انقلاب اسلامی اصلی‌ترین وظیفه «هنر انقلاب اسلامی» است

شناخت هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی در «تجسم حماسه»

نشست خبری «چهره سال هنر انقلاب اسلامی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha