موزه شهدا در بافت تاریخی یزد ایجاد می‌شود

موزه شهدا در بافت تاریخی یزد ایجاد می‌شود

به گزارش سراج24، سیدمصطفی فاطمی در نشست خبری کمیته یزد شهر میراث جهانی دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید استان یزد اظهار داشت: یزد از مهمترین پایگاه‌های مبارزات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و رویدادهای بسیار مهمی هم در دوران مبارزات انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس در یزد رقم خورده است.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای درگیر جنگ، نماد و جاذبه های گردشگری مرتبط با جنگ ایجاد کرده و از این واقعه به عنوان یک جاذبه گردشگری استفاده شده است، افزود: ما نیز در یزد به عنوان شهر میراث جهانی در صدد ایجاد مسیر گردشگری دفاع مقدس هستیم.

فاطمی ادامه داد: از خیابان قیام تا مسجد حظیره به عنوان پایگاه مبارزات انقلاب اسلامی به عنوان مسیر گردشگری دفاع مقدس یزد در نظر گرفته شده و راهنمایان تورهای گردشگری، اطلاعات لازم را به گردشگران در این مسیر خواهند داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین از ایجاد موزه شهدا در بافت تاریخی یزد خبر داد و اظهار داشت: اغلب شهدای یزد به شکلی ارتباط با بافت تاریخی دارند به نحوی که یا در آنجا متولد شده اند، یا سکونت داشتند، یا تحصیل کرده اند و یا از آنجا به جبهه اعزام شده اند بر این اساس در صدد ایجاد موزه ای در بافت تاریخی هستیم.

فاطمی عنوان کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با آموزش و پرورش استان یزد، یکی از مدارس تاریخی در محدوده بافت تاریخی مرمت و به موزه تبدیل می شود.

وی یادآور شد: در تلاشیم همانگونه که برای عاشورا به عنوان یک واقعه مهم در تاریخ اسلام و تشیع فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای گردشگران خارجی انجام گرفت، در حوزه دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی نیز اطلاع رسانی درست از واقعیت ها داشته باشیم تا گردشگران خارجی با واقعیت جنگ تحمیلی علیه ایران آشنا شوند.

اخبار مرتبط

دستگاه قضا در حوزه تحقق منویات رهبری پیشگام است

فرزندآوری راه نجات کشور

طرح آرامش بهاری در آستان مقدس ۱۶ امامزاده یزد برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha