نقش زنان در عرصه های مهم اجتماعی غیر قابل چشم پوشی است

نقش زنان در عرصه های مهم اجتماعی غیر قابل چشم پوشی است

به گزارش سراج24، به مناسبت فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)،  مراسمی با حضور جمعی از اساتید و طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمیه قزوین، در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام علی معبودی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوی در این مراسم گفت: بانوان در طول تاریخ و در تمامی صحنه ها همواره نقش پررنگی ایفا نموده اند و امروز نیز نقش زنان در عرصه های مهم اجتماعی غیر قابل چشم پوشی است. تاریخ معاصر ایران شاهد گویایی بر حضور همه جانبه و فعالان زنان است.

وی ادامه داد: در روزهایی که همه جهان درگیر اپیدمی شیوع ویروس کرونا است، کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این میان شاهد حضور پررنگ زنانی هستیم که نه تنها در صحنه حاضر شده، بلکه جان خود را در طبق اخلاص نهاده و به عنوان سربازان خط مقدم مقابله با بیماری کرونا مشغول به خدمت هستند و این در حالی است که اکثریت جامعه پرستاران را زنان تشکیل می دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین اظهار کرد: ما الگوهای موفق بیشماری از زنان در طول تاریخ اسلام داریم؛ با نگاهی گذرا به ابعاد فردی و  اجتماعی زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب کبری (س)، به خوبی جایگاه و مقام والای زن در اسلام مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: ملت ایران با تاسی از امام و رهبری خویش تن به ذلت نداده و برای حفظ استقلال و آزادی با دشمنان مقابله کرده و از انقلاب و خاک  میهن دفاع کردند.

معبودی اظهار کرد: بی شک پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ نه تنها سرآغاز دوران جدیدی در تاریخ تحولات ایران بود، بلکه تغییرهای فراوانی را در منطقه و حتی عرصه بین‌المللی به دنبال داشت و اکنون ایران را به تاثیرگذار ترین قدرت منطقه ای مبدل کرده است.

 

 

اخبار مرتبط

نقش زینبی زنان در انتخابات

ورود به عرصه اجتماعی برجستگی عرفان امام خمینی(ره)

برگزاری مراسم «انقلاب فاطمی» در استان البرز

0 نظر

ارسال نظر

capcha