بهره‌برداری بیش از ۱۰۰ پروژه برق‌رسانی همزمان با دهه فجر در شمال کرمان

بهره‌برداری بیش از ۱۰۰ پروژه برق‌رسانی همزمان با دهه فجر در شمال کرمان

به گزارش سراج24، احمد گنجعلی‌خانی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های قابل بهره‌برداری در دهه فجر امسال در استان اظهار کرد: بیش از یکصد پروژه برق‌رسانی با هزینه ۵۱۳ هزار میلیون ریال اعتبار در شمال استان همزمان با ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با اشاره به پروژه‌های برق‌رسانی آماده افتتاح در این ایام؛ جایگزینی ۲۰۰ کیلومتر شبکه سیمی با کابل خودنگهدار در راستای کاهش تلفات و خاموشی‌ها را از شاخص‌ترین پروژه ها عنوان کرد و گفت: احداث شبکه روشنایی معابر در بلوارهای شهیدصدوقی، پزشک، شهید هدایت و پل شهید بادپا در شهرکرمان کمربندی غربی زرند، تامین برق شهرک‌های امام حسن (ع) فاز ۵ و۶ و ثامن ۲ در شهر کرمان و شهرک امام رضا (ع) در شهربابک و همچنین برق‌رسانی به ۵ روستای فاقد برق با جمعیت ۷۶ خانوار از مهمترین طرح‌های آماده بهره‌برداری حوزه انرژی در شمال استان کرمان در دهه فجر است.

وی افزود: در راستای اجرای این پروژه‌ها نیز اقداماتی از جمله احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی به‌طول ۱۵۳کیلومتر، نصب و تعویض ۲۶۶ دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی، نصب انشعاب  ۱۴۸هزار۳۲مشترک جدید و نصب بیش از ۲۶۷۰ دستگاه چراغ در معابر انجام شده است.

معاون برنامه‌ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان با اشاره به پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی در ایام‌الله دهه فجر گفت: بیش از ۱۲۰ پروژه برق با اعتبار ۶۱۳هزار میلیون ریال در این ایام در استان کرمان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام روستاهای بیش از ۱۰ خانوار جمعیت شمال استان از نعمت برق بهره‌مند شده‌اند، گفت: سال گذشته تعداد ۶۴۱ هزار و ۷۰۰ مشترک برق در شمال استان ثبت شده بود که طی ۱۰ماه سال جاری این تعداد به ۶۵۶هزار و ۵۳۲ مشترک رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۵هزار مشترک افزایش داشته‌ایم. گنجعلی‌خانی در خصوص عملکرد خدمات غیرحضوری از طریق درگاه‌های الکترونیکی نیز گفت: در حال حاضر۶۲۳ هزار مشترک معادل ۹۵ درصد از مشترکین استان کرمان از این نوع خدمات استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه حوادث برق را نمی‌توان صفر کرد اما به‌راحتی می‌توان با رعایت اصول ایمنی از وقوع آنها پیشگیری کرد، گفت: در سال جاری پیش‌بینی شده تلفات برق شمال استان به ۱۰و نیم  درصد برسد که امید است با برنامه‌ریزی خوب انجام شده و اجرای پروژه‌های مربوطه، این عدد در سال آتی تک‌رقمی شود.

وی به اجرای طرح هوشمندسازی مراکز اتفاقات و عملیات (طرح هما) اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح تماس‌های مردمی با مرکز ۱۲۱ بدون نیاز به اپراتور مستقیما در سیستم ثبت و نیروهای اتفاقات با استفاده از تبلت‌های موجود در خودروها به محل مراجعه و نسبت به رفع خاموشی اقدام می‌کنند.

گنجعلی‌خانی از ارائه ۸۵ نوع خدمت به ارباب‌رجوع بدون نیاز به مراجعه حضوری خبرداد و واگذاری ۴۴ نوع خدمت به دفاتر پیشخوان دولت را به‌منظور کاهش مراجعات مردمی و تسهیل در خدمات‌رسانی به مشترکین از پروژه‌های مهم سال جاری در حوزه عملیاتی شرکت توزیع برق شمال استان برشمرد.

اخبار مرتبط

خانواده شهدا سهم بزرگی در پیروزی انقلاب دارند

نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص کرمانشاه اقامه می‌شود

ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha