پیام تسلیت شخصیت ها و نهادها درپی رحلت آیت الله نظری

پیام تسلیت شخصیت ها و نهادها درپی رحلت آیت الله نظری

به گزارش سراج24، در پی عروج ملکوتی عالم مجاهد و فقیه پارسا آیت الله نظری خادم الشریعه، دستگاه‌های مختلف اداری و نهادهای مختلف رحلت این فقیه پارسال را تسلیت گفتند.

در بخشی از پیام تسلیت مجمع نمایندگان مازندران در مجلس درپی رحلت عالم مجاهد آیت الله نظری آمده است: این عالم روشن ضمیر که عمر با برکتش یکسره در راه اعتلای فرهنگ غنی اسلام و ترویج ارزشهای معنوی و هدایت دینی مردم صرف شد، از همراهان و دل بستگان حقیقی مکتب امام راحل عظیم الشان بود و پرونده درخشان وقطوری از ایشان در همراهی با بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به یادگار ماند.

در ادامه تصریح شده است: بی گمان ایستادگی و پایمردی مثال زدنی مردم خداجو و استوار مازندران در طریق انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت و اهتمام فقیهان با بصیرت و وارسته ای چون این عالم جلیل القدر است که بی وقفه از مرزهای اعتقادی و فرهنگی این نظام الهی صیانت و پاسداری می‌کنند.

مجمع نمایندگان مردم شریف مازندران در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت این ضایعه مولمه به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، خانواده گرانقدر و بستگان و ارادتمندان ایشان ونیز عموم مردم انقلابی دیار علویان، علو درجات آن عالم ربانی و صبر و شکیبایی بازماندگان را مسئلت می‌نماید.

همچنین در پیام تسلیت علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی آمده است: عروج ملکوتی عالم ربانی و فقیه پارسا آیت الله حاج شیخ عبدالله نظری از علمای برجسته و گرانمایه استان مازندران موجب تأثر و تأسف شد.

در ادامه آمده است: آن مرحوم با کارنامه‌ای درخشان از سوابق افتخارآمیز در مبارزه با نظام ستمشاهی و همراهی باآرمانهای امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری ونیز هدایت دینی مردم مؤمن دیار علویان بویژه در دوران پیروزی انقلاب ودفاع مقدس ودیگر مقاطع حساس تاریخی در اذهان ماندگار است.

اینجانب ضمن تسلیت فقدان اندوهبار آن عالم وارسته به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و خاندان و بستگان و ارادتمندان ایشان و نیز عموم مردم قدرشناس و ولایت مدار مازندران، علو درجات معنوی آن فقیه بحق پیوسته و صبر و شکیبایی بازماندگان را مسئلت دارم.

آیت الله عبداله نظری، عالم مجاهد و پارسا که از یکشنبه چهارم بهمن ماه به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد صبح امروز در سن ۸۸ سالگی به دیار معبود خود شتافت.

آیت الله نظری خادم الشریعه یار دیرین امام و رهبری و از مبارزان صدیق نهضت انقلاب اسلامی بود که عمر با برکت خود را در راه اعتلای دین، انقلاب، نظام اسلامی و خدمت به مردم صرف کرد.

این عالم انقلابی از شاگردان برجسته حضرت آیت الله بروجردی و امام خمینی (ره) بود که دروس فقه و اصول را به مدت هشت سال از محضر این بزرگان آموخت.

اخبار مرتبط

رضایت شهدا در کنار مقام معظم رهبری بودن است

نمایشگاه ‌«در لباس سربازی» گزارشی از مستند دفاع مقدس به روایت رهبر انقلاب است

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی درگذشت مادر شهیدان علی‌پناه

0 نظر

ارسال نظر

capcha