حضور پرشور مردم همدان در مراسم استقبال از امام خمینی(ره)

حضور پرشور مردم همدان در مراسم استقبال از امام خمینی(ره)

به گزارش سراج24، سید علی مساوات اظهار کرد: تنها تلویزیون استانی که لحظه ورود امام خمینی به میهن را پخش زنده کرد همدان بود.

وی با اشاره به ایثار و فداکاری نیروهای ایستگاه رادیو تلویزیونی اسدآباد در روز ورود امام (ره)، اضافه کرد: در این روز این نیروها امواج رسانه‌های خارجی که ورود امام خمینی را پوشش می‌دادند به گیرنده‌های استان همدان وصل کردند و به این ترتیب لحظه ورود امام خمینی (ره) از تلویزیون‌های مردم همدان پخش شد.

پژوهشگر تاریخ انقلاب اسلامی در همدان با بیان اینکه در حدود ده دقیقه بعد از ورود امام خمینی (ره) با حمله مأموران حکومت شاهنشاهی به ایستگاه اسدآباد این پخش زنده قطع می‌شود، افزود: مردم پس از قطع پخش این تصاویر با حالت بسیار خشمگین به سمت خیابان بوعلی حرکت کردند.

مساوات حضور مردم در خیابان بوعلی به نشانه اعتراض را بسیار گسترده و تاریخی توصیف کرد و افزود: جمعیت حاضر تا بعد از ظهر در خیابان بوعلی، میدان آرامگاه و میدان امام ره فعلی با تراکم بسیار بالا حداقل ۱۰۰ هزار نفری حضور داشتند.

وی با اشاره به پرواز چند فروند هواپیمای جنگنده پایگاه هوایی شهید نوژه در بالای سر مردم معترض، افزود: این جنگنده‌ها در حمایت از مردم همدان به پرواز در آمدند و نزدیک به صد نفر از همافران نیز با حالتی خاص در بین مردم حاضر شده و ابراز وفاداری به انقلاب اسلامی کردند.

پیشکسوت و رزمنده دوران دفاع مقدس حضور آیت الله مدنی را در همدان بسیار اثر گذار و مهم توصیف کرد و افزود: بیش از ۵ هزار نفر از مردم همدان در مراسم استقبال از امام خمینی (ره) مشارکت داشتند.

وی با اشاره به برگزاری روضه‌های خانگی در شهر همدان برای ورود سالم امام در روز ۱۲ بهمن، ادامه داد: شورای انقلاب همدان با محوریت آیت الله شهید مدنی تقریباً از اواسط بهمن ماه مدیریت شهر همدان را در دست گرفت و از این نظر هم همدان پیشتاز بوده است.

اخبار مرتبط

حضور مردم در انتخابات مشت محکمی بر دهان دشمن بود

پیام تبریک آیت‌الله محمود رجبی به رهبر معظم انقلاب

دعوت جامعه بانوان تقریبی کشور برای حضور پرشور در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha