پوستر پویش ملی «ریحان و زندگی» در خرم‌آباد رونمایی شد

پوستر پویش ملی «ریحان و زندگی» در خرم‌آباد رونمایی شد

به گزارش سراج24، امروز یکشنبه در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان، دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر (عج) و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان، پوستر پویش ملی تبیین هویت خانواده و سبک زندگی زنان با عنوان «ریحان و زندگی» رونمایی شد.

این پویش به صورت همزمان در ۲۰ استان کشور برگزار می‌شود.

میثم کشکولی دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر (عج) در این رابطه با اشاره به اینکه مقابله با دو هدف ویژه غرب در جنگ فرهنگی موضوع پویش «ریحان و زندگی» است، اظهار داشت: یکی از اهداف تهاجم فرهنگی غرب این بوده که همواره در حوزه مسئله زنان ایجاد چالش کند؛ در مسئله کار، مادری، فرزند آوری، تربیت، فعالیت اجتماعی و… همواره شاهد ایجاد چالش‌هایی از سوی غرب هستیم.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر فضای مجازی یکی از بسترهایی است که غرب در سال‌های اخیر با استفاده از این ظرفیت تمام تلاش خود را می‌کند تا قلوب، اذهان و افکار جوانان را تسخیر و هدایت کند، تصریح کرد: متأسفانه در بخش‌هایی هم از این تهاجم فرهنگی متأثر شده ایم.

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر (عج) با تاکید بر اینکه با برگزاری پویش «ریحان و زندگی» به دنبال این هستیم تا بستری برای بروز و ظهور کنش مؤثر در مقابل هجمه‌های دشمن و حضور فعال و مناسب زنان باشیم، افزود: در این پویش تولیدات فرهنگی متعددی در بخش‌های عکاسی، عکس نوشت، کاریکاتور، پادکست، شعر و… آماده شده تا در مدت یک ماه اجرای این پویش شاهد مانور عظیمی در بستر فضای مجازی، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی باشیم.

کشکولی با اشاره به اینکه در ذیل این پویش رویدادهایی مختلفی نیز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: از جمله این رویدادها می‌توان به مسابقات شعر، کتابخوانی و فعالیت‌های بانوان محلات اشاره کرد.

براساس این گزارش، پویش «ریحان و زندگی» به همت جبهه فرهنگی لرستان از ۱۲ بهمن ماه لغایت ۱۲ اسفندماه سال جاری با رویکرد تبیین هویت خانواده و سبک زندگی زنان در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

۱۵ رویداد مختص مناطق حاشیه‌ای شهر، لایوهای اینستاگرامی به همت سازمان فضای مجازی سراج، رویدادهای دا بیت، مادرانه، مجاهدانه و… در قالب این پویش برگزار می‌شود.

این پویش در ۵ محور زنان و مدیریت خانواده، رسانه، فضای مجازی و خانواده، زن و مسئولیت‌های اجتماعی، دین، معنویت و خانواده و آسیب‌های نوپدید خانواده برگزار می‌شود؛ مخاطبان می‌توانند با هشتگ «ریحان و زندگی» مطالب مرتبط با این پویش را در فضای مجازی دنبال کنند.

اخبار مرتبط

رونمایی از پوستر چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha